Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Sázka na obchodní kartu. Britové budou chtít využít Trumpa v jednání o brexitu

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 21. 11. 2016
Sázka na obchodní kartu. Britové budou chtít využít Trumpa v jednání o brexitu
foto WDR.DE

Kryštof Kruliš komentuje pro info.cz, jaký vliv bude mít zvolení Trumpa na vyjednávání o TTIP a možné obchodní dohody mezi USA a Spojeným královstvím.

„V jednáních (o TTIP; pozn. editorky webu) bude sice i nadále existovat určitá setrvačnost a Washington se bude prioritně zaměřovat na dotažení dříve zahájených jednání, s Trumpem se však bude vyjednávací pozice Američanů měnit,“ myslí si Kruliš. Je proto možné, že nový prezident, který se netají oblibou k ochranářské politice, otevře všechny již domluvené dohody a EU jako celek tím připraví o cennou výhodu. Tím je několikaletý náskok v jednání o zmiňované TTIP.

„Z takové situace by těžila Británie. Její vstřícnost a otevřenost vůči uzavření bilaterální dohody v daleko širším měřítku, než jakou by si představovala EU (např. včetně audiovizuálního sektoru, který EU pod tlakem Francie již dopředu vyloučila), může nakonec znamenat, že Británie se může o podmínkách obchodu a vzájemném vstupu na trh s Trumpovými USA dohodnout rychleji než Brusel,“ řekl Info.cz Kruliš.

Původní vydání: Sázka na obchodní kartu. Britové budou chtít využít Trumpa v jednání o brexitu

Přejít
Tagy
Tagy
Spojené království 580
TTIP 103
USA 1003
brexit 439
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: