Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Podpořte Databázi expertek na Darujme.cz, děkujeme!

Propojení V4 s expertními sítěmi v ostatních regionech

Přestože je visegrádská skupina dlouhodobě vnímána jako silný regionální hráč, není příliš úspěšná při budování širších koalic s ostatními státy EU, a to ani v tématech, která považuje za prioritu. To může být mimo jiné způsobené nedostatečnou komunikací s jinými multilaterálními regionálními platformami v EU. Je proto v zájmu V4 aktivně se do takových skupin zapojit, vytvářet koalice V4+, a tak pozitivně přispívat k budoucnosti EU. 

Projekt si klade za cíl propojit odborníky ze zemí V4 s dalšími expertními sítěmi v ostatních regionech napříč EU, a tak zkoumat potenciál pro vytváření budoucích koalic v EU.

Plánované aktivity projektu:

Projekt je podpořen Mezinárodním visegrádským fondem, jeho partnery jsou slovenské Výskumné centrum Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA),Visegrad Insight (Res Publica Foundation v Polsku) a maďarské centrum CEID (Euro-Atlanti Integrációért és Demokráciáért Alapítvány).

Odebírejte naše novinky: