Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Prezident Miloš Zeman vystoupil na mítinku hnutí, které se projevuje nenávistí k islámu a muslimům. Bude mít tento fakt nějaký negativní vliv na českou diplomacii a zahraniční obchod?

Tereza Jermanová Tereza Jermanová / Ed. 21. 1. 2016

Prezidentovy excesivní výroky nejsou, obávám se, v zahraničí nic nového. A to i přesto, že tentokrát v podněcování nenávisti zašel dál než obvykle a že k tomu využil výročí boje za svobodu a demokracii. Co se pro zahraniční vztahy počítá víc, je, jakým způsobem jeho slova zapadají do kontextu našeho přístupu k uprchlíkům. Mám na mysli neochotu se v rámci EU rovně podílet na přijímání lidí prchajících z válečných oblastí. A za to, jak nelidsky s nimi jednáme v ČR, jsme byli kritizováni také z OSN. Kromě toho, že bychom v zahraničí možná chtěli být spojováni s rokem 1989 spíš než s xenofobií, má to i praktické dopady: zbytečně se v EU vzdalujeme partnerům, které bychom raději měli na své straně.

Původní vydání: Prezident Miloš Zeman vystoupil na mítinku hnutí, které se projevuje nenávistí k islámu a muslimům. Bude mít tento fakt nějaký negativní vliv na českou diplomacii a zahraniční obchod?

Přejít
Tagy
Tagy
ekonomika 915
Česká republika 2548
česká zahraniční politika 1100
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: