Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Nepřehlédněte:

Mají země V4 stejný pohled na budoucnost EU? Podívejte se na výsledky našeho výzkumu

Předávání zkušeností se školským managementem a mezinárodní spoluprací PHDPU

Mezinárodní projekt reaguje na zájem ukrajinské Perejaslav-Chmelnické státní pedagogické univerzity Grigorije Skovorody (PHDPU) o rozšíření mezinárodní spolupráce o evropské programy a zavedení nového kurzu zaměřeného na management ve vzdělávání, což je v souladu s reformami, které aktuálně probíhají ve školství na Ukrajině.

Ve spolupráci s Centrem školského managementu Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze budou připraveny semináře a studijní cesty pro ukrajinské vysokoškolské pedagogy, tak aby získali dostatek informací a podnětů pro vytvoření vlastního kurzu managementu ve školství.

Experti z Centra zahraniční spolupráce Masarykovy univerzity uvedou pracovníky univerzity do problematiky mobility studentů a pedagogů tak, aby univerzita mohla efektivně využívat možnosti plynoucí z programů Erasmus a Horizont 2020 a připravit vlastní metodické manuály.

Součástí projektu je i tzv. V4 Road Show v ukrajinských Černovicích, při níž na mezinárodní konferenci pod patronátem českého předsednictví Visegrádské skupině vystoupí odborníci na vzdělávání ze střední Evropy.

Projekt byl podpořen z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.