Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít
Pražský studentský summit

Noviny Chronicle

Chronicle, oficiální noviny Pražského studentského summitu, jsou s projektem již od jeho vzniku. Jejich nulté číslo vychází se zahájením přihlašování a zaměřuje se na seznámení s projektem a poskytování rad do přijímacího řízení. Následné výtisky na účastníky čekají ráno na každém přípravném setkání i na závěrečné konferenci. Zde na stránkách PSS je také možné stáhnout si elektronické verze.

Chronicle není pouhý summití zpravodaj, poskytuje zúčastněným nejen informace o jednotlivých orgánech a modelech, organizaci, hostech a doprovodných akcích. Snaží se přinášet relevantní texty o společnosti, politice a mezinárodních vztazích a podávat je způsobem, jenž je nehledě na zvolený orgán prospěšný i poutavý pro čtenáře, delegáty. V neposlední řadě publikuje rozhovory s významnými osobnostmi.

Právě prostřednictvím odborných rubrik se noviny snaží zvyšovat obecný přehled čtenářů a podněcovat k uvažování v souvislostech.

Vydání XXIII. ročníku novin Chronicle

REDAKCE CHRONICLE

Chron-08

Noviny Chronicle však nejsou pouze prostorem pro členy redakce. Delegátská iniciativa je více než vítána – účastníci projektu mohou využít Chronicle k publikaci vlastních příspěvků a třeba si tak poprvé vyzkoušet, jak vypadá skutečná novinářská práce. Máš-li podnětnou myšlenku, zkušenost se zajímavými událostmi, či názor k nějakému aktuálnímu tématu, se kterým by ses rád podělil s ostatními účastníky, neváhej a napiš nám na chronicle@amo.cz. Stačí mít v hlavě alespoň nástřel tématu svého článku.

Co pro vás připravil Chronicle letos?

mup cz

 

 

Partnerem novin Chronicle je Metropolitní univerzita Praha. Ta otevřela své dveře prvním studentům v roce 2001. Od té doby těmito dveřmi prošlo již 9000 absolventů bakalářských, magisterských a doktorských oborů, a to v Praze, Plzni, Liberci či v Hradci Králové. V posledních letech přijímá univerzita do prvních ročníků přibližně 2000 studentů, což ji řadí mezi nejrychleji rostoucí soukromé vysoké školy v České republice. Univerzita v současné době poskytuje vzdělání 5300 studentům, kteří studují obory na MUP v českém nebo anglickém jazyce.