Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Nepřehlédněte:

Test: Jaký postoj Česka vůči Rusku chcete po volbách?

Pražský studentský summit

Přijímací řízení

Přijímací řízení do XXIII. ročníku již bylo ukončeno. Přijímací řízení do XXIV. ročníku bude spuštěno 1. září 2018.

Nevíš, co je to Summit a jak funguje? Podívej se tady.

Krok k přijímacímu řízení

Přijímací řízení probíhá pro každý model zvlášť: bližší informace týkající se jeho podmínek naleznete po rozkliknutí registračních stránek modelů.
bilyctverecekbilyctverecekbilyctverecekModel OSN Model NATO Model EU

 

Středoškoláci

Pro středoškoláky je určený Model Organizace spojených národů a Model Severoatlantické aliance. Zatímco do Modelu NATO se hlásí každý účastník sám za sebe, individuálních míst v Modelu OSN je pouze 10 (v Radě bezpečnosti) a většina zájemců proto musí sestavit tří až pětičlennou delegaci, za níž se bude ucházet o jeden z nabízených států.

Model OSN

V Modelu OSN probíhá jednání v češtině a jeho účastníci jsou rozděleni do specializovaných orgánů. Ty jsou pro každého skvělou možností, jak zabřednout hlouběji do některé z tematických oblastí: od mezinárodní bezpečnosti a odzbrojení, přes lidská práva a globální ekonomická témata až po vzdělávání či životní prostředí.

více informací o Modelu OSN

Stáhnout

Model NATO

Témata týkající se Severoatlantické aliance jsou důkladně probírána v Modelu NATO, kde jednání probíhá výhradně v anglickém jazyce.

více informací o Modelu NATO (anglicky)

Stáhnout

 

Vysokoškoláci

Studenti vysokých škol mají jako již tradičně možnost se přihlásit do Modelu EU.

Model EU

Evropskou integrací, jednotlivými politikami EU a dalšími souvisejícími tématy se každoročně zabývají účastníci v Modelu EU, jehož jednání probíhají v českém jazyce.

více informací o Modelu EU

Stáhnout

 

Drž krok se Summitem

Ideálním místem, kde se dozvíte více o projektu a jeho letošním ročníku, jsou noviny Chronicle, které Summit pravidelně vydává. Kupříkladu článek Jak napsat přijímací esej se vám může docela hodit.

Nulté číslo XXIII. ročníku novin Chronicle

Stáhnout

Kdy se Summit odehrává?

Přípravná setkání XXIII. ročníku proběhnou v těchto termínech:

Závěrečná konference XXIII. ročníku proběhne od 9. do 12. března 2018.

Není vám něco jasné? Napadají vás další a další otázky? Před podáním přihlášky si neváhejte projít informace obsažené v Často kladených otázkách (FAQ). Ovšem pokud ani tam nenaleznete odpověď na váš dotaz, neváhejte nás kontaktovat na adrese summit@amo.cz.

Často kladené otázky

Stáhnout

Hledáte kolegy do delegace? Využijte naši burzu delegátů!

Burza delegátů

Stáhnout