Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám: AMO hledá zájemce a zájemkyně o stáž v PR týmu

Posílení veřejné kontroly v ukrajinských regionech

Záměrem projektu je přispět k objektivnímu a nezávislému informování ukrajinské veřejnosti prostřednictvím boje s nepravdivými informacemi.

V rámci projektu byla českou organizací Demagog.cz vyškolena skupina ukrajinských trenérů působících v organizacích Stopfake.org a Factcheck.ua, kteří následně realizují semináře pro učitele, studenty, novináře a místní aktivisty v ukrajinských regionech. Jejich cílem je přiblížit factchecking jako prostředek boje proti ruské propagandě a posílení veřejné kontroly. Nejaktivnější účastníci seminářů se každoročně scházejí na konferenci v Kyjevě, kde sdílí své zkušenosti.

Na webové stránce http://checkregion-ua.info jsou potom publikovány příspěvky od autorů z regionů, kteří prošli školícím programem na factchecking.

V rámci projektu byla také na podzim 2016 spuštěna česká verze webového portálu Stopfake.org, která vyvrací nepravdivé údaje o dění na Ukrajině. S cílem přiblížit problém boje s ruskou propagandou jsou také pravidelně pořádány veřejné debaty a semináře v České republice za účasti ukrajinských odborníků.

Projekt je podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu transformační spolupráce ČR a Velvyslanectvím USA v Ukrajině v rámci Emerging Donors Challenge Fund.

Odebírejte naše novinky: