Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Odborník: Trumpova radikální taktika je jeho operační mód

Petr Boháček Petr Boháček / Ed. 15. 8. 2018

Postup amerického prezidenta Donalda Trumpa vůči nelegálním migrantům vyvolal kritiku nejen amerických a zahraničních politiků, ale také jeho blízkého okolí, včetně rodiny. Jak hodnotí postup lídra USA? A je v něčem nulová tolerance migrantů prospěšná? Na tyto otázky odpovídal v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ Petr Boháček.

Prezident USA muset přece tušit, že jeho kontroverzní návrh sklidí kritiku. Proč se tedy do toho pouštěl?

To je takový ten jeho mód, kterým operuje. Zdůrazňuje vše nejradikálněji, jak jen to jde, nicméně si nemyslím, že by ta strategie výrazně fungovala. Docílí sice toho, že se o daném problému více mluví, ale myslím, že nebude schopen své radikální kroky uskutečnit. Snad se mu podaří prosadit něco symbolického – jako například postavit tu zeď.

Navíc počet zadržení na hranicích se neustále snižuje, myslím, že v roce 2000 bylo na hranicích zadrženo 1,5 milionu lidí, v roce 2017 jich bylo jen 160 tisíc. Ale není to o tom zadržování lidí, Trumpova administrativa zadržela méně lidí než Obamova. Myslím, že je to antiimigrační rétorika, která Trumpovi sedí do jeho populismu – je to efektivní politický nástroj doby a on se ho bude snažit nějakým způsobem využít.

Celý rozhovor najdete zde.

Nemyslím si, že je možné to řešit nějak jinak než do určité míry zlegalizovat jedenáct milionů nelegálních migrantů a nastavit progresivní a efektivní migrační politiku, protože ekonomika spojených států by prostě a jednoduše nemohla fungovat.

Boháček

Původní vydání: Odborník: Trumpova radikální taktika je jeho operační mód

Přejít
Tagy
Tagy
USA 999
migrace 429
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky