Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Hledáme finanční koordinátorku/finančního koordinátora

Ministr daňových rájů Andrej Babiš?

Filip Chráska Filip Chráska / Ed. 24. 1. 2017
Ministr daňových rájů Andrej Babiš?
foto ECONOMIA

Kauzy LuxLeaks a Panama Papers, které v minulých letech obnažily globální systém daňových úniků nadnárodních korporací, přiměly unijní instituce oprášit několik let staré návrhy reforem korporátních daní v Evropské unii.

Legislativní návrhy v oblasti firemních daní, z nichž v současnosti nejdůležitějším je projednávaná směrnice o společném základu korporátní daně (CCTB), jsou zcela v kompetenci národních států.

V zájmu lepšího fungování společného trhu se však mohou členské státy unie dohodnout na vydání evropské normy i v této oblasti. Tyto snahy dlouhodobě blokovala Velká Británie za pomoci zemí, které v rámci EU platí pro mnohé firmy za daňové ráje – především Lucemburska, Irska a Nizozemska. Rozhodnutí britských občanů opustit v příštích letech EU a tlak Evropského parlamentu i občanské společnosti však po nedávných skandálech přiměly Komisi k opětovnému předložení legislativních návrhů.

Celý komentář si přečtěte na portálu Roklen.cz.

Původní vydání: Ministr daňových rájů Andrej Babiš?

Přejít
Tagy
Tagy
Evropa 3078
Evropská unie 1964
ekonomika 867
Česká republika 2380
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz