Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Michaela Šojdrová diskutovala s komisařem EU o pomoci Ukrajině

AMO AMO / Ed. 30. 11. 2015

Během plenárního zasedání ve Štrasburku se europoslankyně Michaela Šojdrová sešla s komisařem pro vzdělávání a kulturu, Tiborem Navracsicsem, a debatovala s ním o svých aktivitách v Evropském parlamentu v oblasti podnikatelského vzdělávání mladých, a především o pomoci Ukrajině s reformou jejího vzdělávacího systému ze strany Evropské unie.

Komisař v brzké době na podnět europoslankyně přijme oficiální delegaci z ukrajinského parlamentu pod vedením předsedkyně výboru pro vědu a vzdělávání, paní Lilie Hrynevychové, s níž europoslankyně jednala již v listopadu loňského roku během své návštěvy Kyjeva. Ukrajinci tehdy projevili silný zájem o podporu při reformách v oblasti vzdělávání a již v prosinci navštívili zástupci výboru Prahu, kde diskutovali o českých zkušenostech s transformací školství.

S ukrajinskými partnery by měl komisař Navracsics hovořit o konkrétních aspektech pomoci EU, jejímž hlavním prostředkem by měl být na Ukrajině dosud málo využívaný program pomoci EU TAIEX.

Původní vydání: Michaela Šojdrová diskutovala s komisařem EU o pomoci Ukrajině

Přejít
Tagy
Tagy
Evropa 3217
Evropská unie 2050
Ukrajina 861
ukrajinská krize 464
vzdělávání 387
Česká republika 2519
česká zahraniční politika 1089
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: