Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Mayovou čeká klíčové hlasování. Chce poslance dotlačit do časového presu

Ondřej Mocek Ondřej Mocek / Ed. 12. 3. 2019

Jednání o brexitu se dostávají do kritické fáze. Budou to právě následující dva týdny, které patovou situaci dají do pohybu. Ví to i britská premiérka Theresa Mayová, která se přesto zdá být stále zoufalejší. Její vyjednavači se z Bruselu vrátili s prázdnýma rukama. Už v úterý přitom přijde na řadu klíčové hlasování britských poslanců o dohodě, kterou Mayová loni vyjednala, slíbené ústupky ale z unie nevymámila. Je proto víc než pravděpodobné, že poslanci dohodu opět zamítnou. Vše tedy směřuje k odkladu brexitu.

„Strategie premiérky je od začátku taková: dotlačit poslance do časového presu a probudit v nich nějaký nadstranický rozum, aby schválili dohodu a zvrátili scénář brexitu bez dohody. Nevím ale, na kolik z nich může taková strategie zafungovat, protože debata o brexitu je už tak strašně vyhrocená, že kdyby někteří poslanci, kteří byli dlouhodobě proti dohodě, uhnuli, budou považováni za zrádce vlastní myšlenky,“ vysvětluje pro INFO.CZ odborník na EU Ondřej Mocek, proč poslanci zřejmě budou i napodruhé hlasovat proti dohodě.

Původní vydání: Mayovou čeká klíčové hlasování. Chce poslance dotlačit do časového presu

Přejít
Tagy
Tagy
Evropská unie 2019
Spojené království 576
brexit 438
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky