Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Limited welcome: protecting the media from hostile foreign influence

Ivana Karásková Ivana Karásková / Ed. 24. 6. 2020
Limited welcome: protecting the media from hostile foreign influence
foto PIXABAY

Epidemie koronaviru ukázala, jak jsou média - základní nástroj komunikace mezi občany a vládou v časech krize - důležitá.

V podobně nelehkých obdobích ale mohou nepřátelské zahraniční mocnosti používat stejné komunikační kanály k ovlivňování zpravodajství a šíření dezinformací a přispívat tím k panice nebo sociálním nepokojům. Je proto s podivem, že legislativa, která by chránila média jako strategické odvětví, v řadě zemí chybí nebo není dostatečná. Nový policy paper Ivany Karáskové a Mateje Šimalčíka se věnuje právním nástrojům ochrany médií před vlivem nedemokratických režimů (konkrétně Číny). Zabývá se dopadem přijetí nového zákona o prověřování zahraničních investic na média, možnostmi omezení zahraničního vlastnictví médií nebo omezení státní podpory pro vlastníky médií, zákazem křížového vlastnictví médií, antimonopolní regulací nebo využívání zadávání reklamy jako nástroje pro ovlivňování mediálního obsahu. Tématu zatím nebyla věnována dostatečná pozornost, proto jsme rádi, že jsme to právě my, kdo přináší v globálním měřítku nový pohled na problematiku ochrany médií před čínským vlivem.

POLICY PAPER Ke stažení

Limited welcome: protecting the media from hostile foreign influence
Ivana Karásková, Matej Šimalčík Stáhnout
Tagy
Tagy
digitální agenda 46
factchecking 65
mediální výchova 82
mezinárodní bezpečnost 1291
vzdělávání 387
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: