Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme vedoucí/ho PR a eventů.

Konkurenceschopnost ČR v prostředí globálních změn

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 11. 11. 2021
Konkurenceschopnost ČR v prostředí globálních změn
foto PIXABAY

Osud pravidel mezinárodního obchodu, závody o mezinárodní standardy pro nové technologie či politika Číny a volba amerického prezidenta jsou témata, která se mohou zdát být vzdálená životu v zemi v srdci Evropy. Jde však jen od zdání, protože dříve či později se důsledky globálního dění projeví i u nás, což se ukázalo i v souvislosti s pandemií covidu-19.

Otevřená česká ekonomika proto nemá jinou možnost, než globální dění aktivně sledovat a snažit se mu porozumět a přizpůsobit mu své strategické plány i jednotlivé aktivity. Je přitom dobré čerpat inspiraci i v tom, jak ke globálním otázkám přistupují v jiných státech s otevřenými ekonomikami v EU, a obohatit domácí debatu o zahraniční strategie, aktivity a návrhy. Cílem analýzy je vyhodnotit dopady probíhajících změn globálního obchodního prostředí na Českou republiku se zaměřením na nejpravděpodobnější trendy vývoje v následujících klíčových oblastech: i) rostoucí protekcionismus; ii) významné technologické trendy; iii) rostoucí vliv Číny; iv) vztah EU-USA a v) ekonomika a mezinárodní obchod v době po pandemii covidu-19. Pro každou z uvedených oblastí studie nabízí také pohled na pozici tří zemí EU, konkrétně Dánska, Irska a Rakouska, se zaměřením na aktivity a návrhy tamních sociálních partnerů. Každá z pěti kapitol je ukončena přehledem doporučení rozdělených do sekcí doporučení pro politické aktéry, pro sociální partnery a pro podnikatele.

Celou studii čtěte v odkazu níže:

 

 

 

 

RESEARCH PAPER Ke stažení

Konkurenceschopnost ČR v prostředí globálních změn
Kryštof Kruliš, Alice Rezková Stáhnout
Tagy
Tagy
Evropa 3453
Evropská unie 2224
ekonomika 1025
Česká republika 2794
česká evropská politika 803
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: