Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Hra s indexačním ohněm

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 1. 3. 2016

Mám novou práci ve Velké Británii. Pojedu sám a nebo se přestěhuji i s celou rodinou?

Do tohoto rozhodování mohou nově zasáhnout požadavky Davida Camerona na tzv. indexování příspěvků na dítě v závislosti na životní úrovni země, ve které se vyživované děti skutečně nacházejí. Ponechat své děti doma v Polsku tak povede k nižším dávkám, než když do Anglie pojedou s vámi. Nemusí ale jít pouze o Velkou Británii. Další státy na západ od nás se už začínají ozývat, že indexaci rovněž zvažují a padají i návrhy na indexování dalších dávek, nejen těch na vyživované děti. Bude to znamenat revoluci v pravidlech volného pohybu osob a co všechno může jablko indexačního sváru přinést?

O co se hraje?

Jedním z ústupků Velké Británii, na kterých se minulý týden v Londýně předběžně dohodl David Cameron s Donaldem Tuskem, je možnost států Evropské unie zavést takzvané indexování příspěvků na dítě. Co to znamená v praxi? Zaměstnanci ze všech států EU budou moci ve Velké Británii (a dalších státech, které případně indexaci zavedou) i nadále nárokovat vyplácení těchto dávek. Pokud ale jejich děti s nimi nežijí ve státě, kde jsou zaměstnáni, bude výše dávek upravena přiměřeně vůči životní úrovni země, ve které se skutečně nacházejí

Celý článek si přečtěte na stránkách portálu Roklen24.

Původní vydání: Hra s indexačním ohněm

Přejít
Tagy
Tagy
Evropa 3158
Evropská unie 2012
Spojené království 574
ekonomika 897
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky