Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Doporučení k zahraniční politice ČR vůči Mexiku

Viktor Dulina / Ed. 2. 3. 2016

Policy paper Viktora Duliny se věnuje zahraničí politice ČR vůči Mexiku. To je podle Mezinárodního měnového fondu 12. největší ekonomikou na světě. Pro ČR nicméně představuje až 46. obchodního partnera. Tento výrazný rozdíl znamená velký potenciál rozvoje, což potvrzují i nové ekonomické teritoriální priority České republiky v Latinské Americe. Vedle Brazílie, Argentiny a Chile figuruje mezi prioritními zeměmi také Mexiko.

Ke zlepšení vztahů může přispět členství ČR v Evropské unii. Z tohoto faktu však také vyplývá závazek pro ČR, aby co nejrychleji sjednotila svou politiku vůči Mexiku s evropskou. Jedna z činností je potřeba následování západoevropských firem v tvorbě projektů se sociálním rozměrem. Pro Českou republiku je důležité, aby byly úkoly obchodní politiky jasně definovány spolu s vykonavateli. Je nutno sjednotit tyto činnosti do jednoho bodu, např. v rámci Czech Trade.

POLICY PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
Latinská Amerika 114
Česká republika 2521
česká zahraniční politika 1090
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: