Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Česko-maďarské vztahy: rozdílné zájmy čestných sousedů

Pavlína Janebová Pavlína Janebová / Ed. 9. 10. 2023
Česko-maďarské vztahy: rozdílné zájmy čestných sousedů
foto HERMANN; ZDROJ: PIXABAY

Maďarská zahraniční politika se v řadě aspektů odlišuje od mainstreamu Evropské unie. S ruskou válkou na Ukrajině se plně odhalily rozdíly mezi Maďarskem a zbytkem Unie nejen ve strategických názorech na mezinárodní vztahy, ale také ve vnímání hranic přijatelného chování mezi spojenci.

Se zvláštním důrazem na důsledky pro českou politiku ve střední Evropě a EU tento policy brief shrnuje hlavní principy, na nichž je maďarská zahraniční politika založena.

Dále nastiňuje možný vývoj na základě výsledků nadcházejících parlamentních voleb v Polsku a na Slovensku, které by mohly výrazně změnit dynamiku spolupráce ve střední Evropě, stejně jako možných posunů v rozložení sil mezi různými politickými proudy v Evropské radě a výsledků voleb do Evropského parlamentu v červnu 2024.

Publikace vznikla v rámci projektu podpořeného Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a Friedrich Naumann Foundation for Freedom.

BRIEFING PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
Maďarsko 238
česká zahraniční politika 1300
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: