Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přihlaste se do 2. ročníku vzdělávacího projektu Aklimatizace!

Policy papery: Boj proti dezinformacím na západním Balkáně – Pohled mladých lídrů

AMO AMO / Ed. 16. 11. 2023
Policy papery: Boj proti dezinformacím na západním Balkáně - Pohled mladých lídrů
foto PEXELS Z PIXABAY

Západní Balkán, jako region historicky poznamenaný složitou politickou dynamikou, je obzvláště zranitelný vlivem dezinformací. Ty mohou mít dalekosáhlé důsledky, ať už jsou poháněny geopolitickými zájmy, domácí rivalitou nebo aktéry, kteří se snaží zasít neshody. Dezinformace můžou podkopat důvěru v instituce, podněcovat etnické napětí a narušovat základy demokracie samotné.

Policy papery byly vypracovány v rámci projektu s názvem: Zvyšování povědomí o hybridních hrozbách: Posílení odolnosti na západním Balkáně, který podpořil Mezinárodní visegrádský fond a Ministerstvo zahraničních věcí Korejské republiky.

Vedoucím projektu je The Euro-Atlantic Council in North Macedonia ve spolupráci s devíti partnery ze zemí Balkánu a Visegrádu (včetně AMO).

Týmy byly vytvořeny na workshopu, který se konal v Ohridu, přičemž každý tým tvořilo šest účastníků, jeden z každé projektové země na západním Balkáně (WB6). Celkem tak vzniklo pět týmů. Všechny skupiny byly mentorovány partnery ze zemí V4 (AMO zastupoval Pavel Havlíček).

Tyto týmy měly za úkol vytvořit policy papery a advocacy strategy zaměřené na řešení rostoucí hrozby dezinformací na západním Balkáně. Každý tým byl zároveň odpovědný za propagaci svého dokumentu na národních sympoziích, která se konala v říjnu 2023 v jednotlivých zemích.

Texty, které vytvořili, nabízejí nový pohled na kritická témata spojená s dezinformacemi, které mají dopad na západní Balkán.

Stáhněte si policy papery zde:

 

Projekt je podpořen:

Projekt implementuje:

Ve spolupráci s:

   

         

   

           

Tagy
Tagy
Západní Balkán 91
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: