Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Změna klimatu a dezinformace v českém informačním prostoru

Dominik Presl Dominik Presl / Ed. 15. 11. 2021
Změna klimatu a dezinformace v českém informačním prostoru

Spolu s nárůstem vnímání klimatické změny jako zásadního problému dnešní doby, vyvstává na globální úrovni čím dál častěji otázka, do jaké míry veřejné mínění v těchto otázkách ovlivňují dezinformace a cílená manipulace informačního prostoru.

Pozornost je věnována tomu, jak k jejich šíření přispívají sociální sítě, jakým způsobem tyto dezinformace využívají v rámci své vlastní agendy politici a politické strany i jakou roli v jejich šíření hrají komerční subjekty a asociace, které jsou na směřování klimatické debaty přímo zainteresované.

Toto téma, které je na globální úrovni předmětem detailního výzkumu a intenzivních debat, ovšem v českém prostředí zůstávalo spíše stranou pozornosti a doposud nebylo podrobněji zmapováno. Tento briefing paper si proto klade za cíl popsat tuto problematiku a vytvořit ucelený přehled o tom, do jaké míry a jakým způsobem téma klimatu figuruje v rámci již existujícího tzv. dezinformačního ekosystému a zda se v českém informačním prostoru objevují cílené snahy o diskreditaci daného tématu.

BRIEFING PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
digitální agenda 62
factchecking 77
propaganda 250
Česká republika 2629
životní prostředí 236
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: