Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme vedoucí/ho PR a eventů.

Dosahování rovnosti žen a mužů ve vnějších vztazích

Kristina Fort Kristina Fort / Ed. 12. 12. 2022
Dosahování rovnosti žen a mužů ve vnějších vztazích
foto PEXELS/COWOMEN

Nová publikace se věnuje tématu rovného zastoupení žen a mužů ve vnějších vztazích České republiky. Praktická brožura mapuje aktuální situaci v českých veřejných institucích zaměřených na agendu vnějších vztahů, zkoumá příčiny nedostatku žen na vedoucích pozicích v české zahraniční politice a navrhuje pět hlavních cest k dosahování rovného zastoupení žen a mužů.

Existuje řada důvodů, proč by ženy a muži měli být při výkonu české zahraniční politiky rovně zastoupeni. Neadekvátní zastoupení žen v české zahraniční politice je způsobeno řadou překážek, které ženám stojí v cestě. Nová brožura tak přichází s pěti doporučeními pro prosazování rovného zastoupení žen a mužů v českých vnějších vztazích.

Brožura vychází z literatury publikované na téma žen v mezinárodních vztazích, z rozhovorů s aktéry z českých veřejných institucí i zastupitelských úřadů dalších evropských států a z kulatého stolu se zástupci z Úřadu vlády ČR, Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva obrany a Ministerstva průmyslu a obchodu konané v červnu 2022.

Projekt byl realizován za podpory Úřadu vlády ČR.

POLICY PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
Evropa 3453
Česká republika 2794
česká zahraniční politika 1302
Ženy v české zahraniční politice 51
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: