Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

Členky networku žen v české zahraniční politice se setkaly s velvyslankyní EU na Islandu

Vendula Kazlauskas Vendula Kazlauskas / Ed. 23. 5. 2022
Členky networku žen v české zahraniční politice se setkaly s velvyslankyní EU na Islandu

O pozici a zastoupení žen v evropské diplomatické službě (EEAS), stejně jako o vývoji evropské diplomacie obecně, diskutovaly 29. 4. členky Networku žen v české zahraniční politice s velvyslankyní EU na Islandu Lucií Samcovou-Hall Allen. Ta je přitom teprve pátým člověkem z Česka na pozici unijního velvyslance, v institucích Evropské unie působí už od roku 2005.

Debata se věnovala nejen práci evropské diplomatické služby a roli velvyslankyně EU, ale i zastoupení Čechů a Češek v institucích Evropské unie a důležitosti podpory národních vlád. Paní velvyslankyně se zaměřila i na otázky spojené s genderovou rovností a přiblížila politiku Islandu v této oblasti.

Lucie Samcová-Hall Allen je také zaregistrovaná v Databázi expertek v oblasti zahraniční politiky, kterou provozuje AMO. Pokud jste odbornice z akademické, soukromé i veřejné sféry s expertizou v oblasti zahraniční, evropské a bezpečnostní politiky a ráda byste se do Databáze také zapojila, přidejte se k nám.

Tagy
Tagy
Ženy v české zahraniční politice 45
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: