Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Série seminářů na běloruských školách se věnovala mediální výchově

AMO AMO / Ed. 11. 8. 2018
Série seminářů na běloruských školách se věnovala mediální výchově

AMO připravila sérii vzdělávacích seminářů na třech běloruských školách. Ta byla zakončena expertním setkáním a prezentacemi pro zainteresované běloruské pedagogy v běloruském Národním institutu pro vzdělávání.

V běloruskuských školách přednášeli ředitelé našich partnerských škol, Jiří Trunda ze ZŠ Vratislavova a Vladimír Foist ze ZŠ Poběžovice. Ti kladli důraz na představení různých přístupů k mediální výchově v České republice.  Běloruští kolegové se tak mohli například seznámit s možnostmi naskýtajícími se základním školám, které v České republice nabízí pedagogická svoboda.

Dalším tématem byl také rozsah pravomocí, jaké ředitelé českých škol mají. Ty jsou totiž i v rámci zemí OECD neobvykle vysoké.

Semináře proběhly na třech školách – v Minsku a dvou menších městech Hlubokoje a Iviněc. Pobyt byl zakončen expertním setkáním a seminářem na stejné téma pro zainteresované pedagogy z celého Běloruska. Každého semináře se účastnilo zhruba 20 pedagogů.

Tagy
Tagy
Bělorusko 246
mediální výchova 82
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: