Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme projektového administrátora / administrátorku!

AMO uspořádala další studijní cestu věnující se mediální výchově běloruských učitelů

AMO AMO / Ed. 11. 8. 2018
AMO uspořádala další studijní cestu věnující se mediální výchově běloruských učitelů

V rámci studijní cesty navštívilo Českou republiku sedm učitelů z různých měst Běloruska. Jejich program obsahoval návštěvy škol, mediálních společností a setkání s experty.

Studijní cestu zahájil vzdělávací program Centra současného umění DOX. Běloruští učitelé měli možnost seznámit se s manipulací, a to jak vědomou tak i nevědomou.

V nakladatelství Economia proběhla živá diskuze o tom, která nezávislá média se ve východní Evropě dají pokládat za kvalitní. Nechyběly ani názory na to, co postrádá mediální prostor v Bělorusku. O tom, jak mediálně vychovávat studenty na běloruských školách, dále účastníci debatovali s jedním z autorů české mediální koncepce Janem Jirákem.

V základní škole v Panenském Týnci se běloruští kolegové dozvěděli víc o české školské legislativě, vzdělávacích programech, učebnicích a mezipředmětové výuce.

Základní škola v Pečkách přišla s širokou nabídkou předmětů, kterých se účastníci studijní cesty mohli zúčastnit. Praktický směr výuky, interaktivita a metody výuky se staly hlavními tématem návštěvy. Aktivně se zapojily i děti, včetně školního parlamentu a studentů ruštiny.

Inspirativní byla pro účastníky cesty škola ve Vratislavově, kde dosahuje školní management vysoké úrovně. Úspěšná je zde realizace mediální výchovy a spolupráce celého kolektivu učitelů, rodičů a žáků.

Studijní cesta získala vysoké hodnocení ze strany účastníků a stala se dalším krokem v dlouhodobé podpoře iniciativy běloruských učitelů v oblasti mediálního vzdělávání.

Tagy
Tagy
Bělorusko 287
mediální výchova 99
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: