Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Ve dnech 12.-15. února 2014 se uskutečnila studijní cesta skupiny představitelů Univerzity Tarase Ševčenka v Kyjevě v čele s prorektorem V. A. Bugrovem do České republiky.

Cílem cesty byla návštěva Masarykovy univerzity v Brně, kde se hosté setkali s prorektory – prof. RNDr. Ivanou Černou, CSc. a doc. PhDr. Jiřím Němcem, Ph.D. Ti je seznámili s chodem univerzity a její přeměnou v minulých letech.

3.2 AMO_TRANS_UA_MZV_2014_interim_prilohy_foto_CR

Dále jim byl podrobně doc. Lenkou Gulovou a jejím týmem představen zajímavý projekt Kabinetu multikulturní výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity „Aktivní doučování“, v rámci něhož studenti Masarykovy univerzity ve spolupráci s neziskovými organizacemi chodí doučovat děti ze znevýhodněných rodin. Vedle cenných životních zkušeností  a pedagogické praxe, za tuto aktivitu získávají i kredity. Ukrajinští pedagogové měli rovněž možnost hovořit přímo se studenty, kteří jsou do projektu zapojeni, i s neziskovými organizacemi.

Projekt aktivního doučování by měl být v rámci projektu AMO pilotně realizován od akademického roku 2014/2015 i na Lingvistické fakultě Univerzity Tarase Ševčenka jako příklad dobré praxe spolupráce akademického a neziskového sektoru.

Jedním z pozitivních výsledků studijní cesty bylo opětovné uzavření smlouvy o spolupráci mezi Univerzitou Tarase Ševčenka a Masarykovou univerzitou.

MÍSTO

Brno

Ukázat na mapě
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky