Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Visegrádská letní škola oslavila 15 let

AMO AMO / Ed. 10. 8. 2016
Visegrádská letní škola oslavila 15 let
foto PAWEŁ MAZUR / VISEGRAD SUMMER SCHOOL

Ve dnech 3. – 16. července se v polském Krakově konal jubilejní 15. ročník Visegrádské letní školy, tentokrát na téma „Kreativita. Inovace. Synergie“.

43 účastníků ze zemí Visegrádské skupiny, Ukrajiny, Běloruska, Ruska, Německa, Lotyšska a Makedonie měli v rámci nabitého dvoutýdenního programu jedinečnou možnost setkat se s řadou zajímavých hostů. Ke studentům promluvili mimo jiné bývalý ukrajinský ministr zahraničích věcí Borys Tarasyuk, profesorka budapešťské Středoevropské univerzity (CEU) Andrea Petö, europoslanec Luděk Niedermayer či profesor z Konžské republiky Felix Kaputu.

V rámci výročních oslav byl letošní ročník obohacen také o řadu kulturních akcí jako například koncert maďarských umělců Judity Rajk a Lászla Borbélyho či promítání oscarového maďarského snímku „Saulův syn“.

Na letní škole vystoupil také analytik AMO Kryštof Kruliš, který se ve své přednášce zabýval jednotným trhem mezi zeměmi V4.

Celý program 15. ročníku VSS je k nahlédnutí zde.

Projekt je pořádán polským sdružením Villa Decius ve spolupráci s AMO, městem Krakov a dalšími partnery ze zemí V4 a Ukrajiny za laskavé podpory Mezinárodního visegrádského fondu, Malopolského vojvodství, Národní banky Polska a dalších donorů.

Tagy
Tagy
Evropa 3216
Maďarsko 187
Polsko 752
Slovensko 197
rozvoj občanské společnosti 148
vzdělávání 387
Česká republika 2517
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: