Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme projektového administrátora / administrátorku!

Srdečně Vás zveme na veřejnou debatu na téma Trendy visegrádských zahraničních politik. Debata je organizována Asociací pro mezinárodní otázky (AMO) ve spolupráci se Zastoupením Konrad-Adenauer-Stiftung v České republice.

Co si myslí o české zahraniční politice lidé, kteří ji vytvářejí a ovlivňují? Shoduje se jejich postoj s postojem kolegů v ostatních zemích V4? Měli bychom upustit od sankcí vůči Rusku? Představuje Čína hrozbu? Jak se proměnilo vnímání Spojeného království s blížícím se datem jeho plánovaného vystoupení z Evropské unie? Jaký převládá názor na budoucí směřování EU? Je spolupráce v rámci Visegrádské skupiny považována za výhodnou? Je Visegrád v Bruselu jednotným a vlivným aktérem?

Na tyto a další otázky se zaměřil průzkum realizovaný AMO v červenci a srpnu 2019. Klíčoví aktéři zahraniční politiky v zemích V4 (politici, úředníci, novináři, výzkumníci či zástupci byznysu) odpovídali na otázky týkající se vnímání současných zahraničněpolitických jevů i jejich očekávání do budoucna. Výsledky, které budou v rámci debaty představeny, přinášejí unikátní vhled do toho, jak tvůrci politiky přemýšlejí o zahraniční politice. Následná debata se zaměří na zahraniční politiku ČR i ostatních zemí V4.

Pozvání přijali:

Anita Grmelová, MZV ČR
Václav Hampl, Senát ČR
Martin Ehl, Hospodářské noviny

Registrujte se prosím zde: bit.ly/Registrace_Trendy_2019

Těšíme se na Vás!

DATUM A ČAS

22. října 2019
18:00 – 20:00

MÍSTO

Sněmovní 174/7

Malá Strana – Praha 1

POŘADATEL
Asociace pro mezinárodní otázky (AMO)
PARTNEŘI
Konrad-Adenauer Stiftung
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: