Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Srdečně Vás zveme na veřejnou debatu na téma Trendy visegrádských zahraničních politik. Debata je organizována Asociací pro mezinárodní otázky (AMO) ve spolupráci se Zastoupením Konrad-Adenauer-Stiftung v České republice.

Co si myslí o české zahraniční politice lidé, kteří ji vytvářejí a ovlivňují? Shoduje se jejich postoj s postojem kolegů v ostatních zemích V4? Měli bychom upustit od sankcí vůči Rusku? Představuje Čína hrozbu? Jak se proměnilo vnímání Spojeného království s blížícím se datem jeho plánovaného vystoupení z Evropské unie? Jaký převládá názor na budoucí směřování EU? Je spolupráce v rámci Visegrádské skupiny považována za výhodnou? Je Visegrád v Bruselu jednotným a vlivným aktérem?

Na tyto a další otázky se zaměřil průzkum realizovaný AMO v červenci a srpnu 2019. Klíčoví aktéři zahraniční politiky v zemích V4 (politici, úředníci, novináři, výzkumníci či zástupci byznysu) odpovídali na otázky týkající se vnímání současných zahraničněpolitických jevů i jejich očekávání do budoucna. Výsledky, které budou v rámci debaty představeny, přinášejí unikátní vhled do toho, jak tvůrci politiky přemýšlejí o zahraniční politice. Následná debata se zaměří na zahraniční politiku ČR i ostatních zemí V4.

Pozvání přijali:

Anita Grmelová, MZV ČR
Václav Hampl, Senát ČR
Martin Ehl, Hospodářské noviny

Registrujte se prosím zde: bit.ly/Registrace_Trendy_2019

Těšíme se na Vás!

DATUM A ČAS

22. října 2019
18:00 – 20:00

MÍSTO

Sněmovní 174/7

Malá Strana – Praha 1

POŘADATEL
Asociace pro mezinárodní otázky (AMO)
PARTNEŘI
Konrad-Adenauer Stiftung
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: