Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Podpořte Databázi expertek na Darujme.cz, děkujeme!

Studenti v sedmi krajích debatovali o evropské politice

AMO AMO / Ed. 3. 1. 2016

Žáci středních škol ze sedmi krajů České republiky měli možnost vyzkoušet si, jaké je to stát se na jeden den evropskými politiky a rozhodovat o aktuálních evropských tématech.

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR a sítí informačních středisek Europe Direct a Eurocentry uspořádala tři regionální simulace jednání evropských institucí „Staň se na den tvůrcem evropské politiky!“, a to 15. dubna v Olomouci, 30. dubna v Ústí nad Labem a 15. května v Hradci Králové. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Petra Pejchova z Asociace pro mezinarodni otazky.

Žáci středních škol měli v rolích ministrů členských států a poslanců Evropského parlamentu za úkol projednat navrhovanou revizi směrnice o jaderné energetice, která souvisí s proměnami, kterými jaderná energetika v EU prošla po havárii v japonské Fukušimě. Tohoto úkolu se zhostili výborně a debata leckdy předčila i skutečná politická vystoupení. Jak uvedla jedna účastnice projektu: „Překvapila mě informovanost a připravenost jednotlivých účastníků. Klobouk dolů!“ Nejlépe hodnocena pak byla družstva zastupující Gymnázium Studentská z Havířova, Podkrušnohorské gymnázium z Mostu a Biskupské gymnázium z Hradce Králové.

Tagy
Tagy
vzdělávání 394
Česká republika 2608
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: