Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Středoškolští studenti z Prahy a Středočeského kraje debatovali o evropské politice

AMO AMO / Ed. 29. 12. 2015

Žáci středních škol z Prahy a Středočeského kraje měli možnost vyzkoušet si, jaké je to stát se na jeden den evropskými politiky a rozhodovat o aktuálních evropských tématech. Zastoupení Evropské komise v ČR a Úřad vlády ČR ve spolupráci s informačními středisky Europe Direct a sítí Eurocenter uspořádaly v Evropském domě v Praze regionální simulaci jednání evropských institucí „Staň se na den tvůrcem evropské politiky!“. Vzdělávací projekt organizačně zajišťuje Asociace pro mezinárodní otázky (AMO).

Žáci středních škol měli v rolích ministrů členských států a poslanců Evropského parlamentu za úkol projednat navrhovanou revizi směrnice o biopalivech, což je téma, kterému se nyní věnují i současní představitelé EU. Nejlépe hodnocena pak byla pražská družstva zastupující Gymnázium Jana Nerudy, dále SOŠ Drtinovu a Gymnázium Elišky Krásnohorské.

Z zpětné vazby vyplynulo, že z 52 zúčastněných středoškoláků se pro tři čtvrtiny jednalo o první seznámení s diplomatickou simulací. Pro 86 % z nich se jednalo o přínosnou zkušenost, což dokládá vyjádření jednoho ze studentů: „Velmi se mi tu líbilo, zlepšil jsem si své rétorické schopnosti. Dozvěděl jsem se něco o EU i biopalivech.“

Vítězové regionálních kol budou mít sami možnost zažít skutečná jednání EU přímo v centru evropského dění na své studijní cestě do belgického Bruselu, která proběhne v prosinci letošního roku.

Další mladí tvůrci evropské politiky se mohou zúčastnit projektu během října, kdy se uskuteční další regionální kola v Brně a Plzni. Ti nejúspěšnější ze všech regionálních kol se setkají v celostátní diplomatické simulaci, která je plánována na konec října do Prahy.

Původní vydání: Středoškolští studenti z Prahy a Středočeského kraje debatovali o evropské politice

Přejít
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky