Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Středoškoláci si vyzkouší role ministrů a poslanců

AMO AMO / Ed. 29. 12. 2015

V pátek 31. října proběhne v Evropském domě v Praze celostátní kolo středoškolské soutěže „Staň se na den tvůrcem evropské politiky“. Soupeřit mezi sebou budou nejlepší středoškolské týmy z šesti krajů České republiky, které vyhrály regionální kola. Během regionálních kol studenti středních škol projednávali autentické legislativní návrhy, které byly jen mírně zjednodušeny pro účely jednání - např. revize směrnice o jaderné energetice. Tohoto úkolu se týmy zhostily výborně a debata leckdy předčila i skutečná politická vystoupení na půdě skutečných evropských institucí.

ZA ODMĚNU DO BRUSELU Podobně jako v regionálních kolech, tak i v tom celostátním budou mít soutěžící za úkol jednat a rozhodovat o některém z aktuálních témat řešeném na vrcholné evropské úrovni. Prostřednictvím soutěžní simulace jednání Rady EU a Evropského parlamentu se soutěžící téměř doslova stanou na jeden den evropskými politiky hájícími zájmy jednotlivých členských zemí a politických frakcí Evropského parlamentu. Studenti budou muset prokázat výborné prezentační schopnosti a vyjednávací dovednosti. Všichni účastníci celostátního kola budou mít navíc sami možnost zažít skutečná jednáníEU přímo v centru evropského dění, a to během své studijní cesty do Bruselu, která proběhne začátkem prosince tohoto roku. Další mladí tvůrci evropské politiky se mohou zúčastnit projektu i v příštím školním roce. Ti nejúspěšnější ze všech regionálních kol se následně setkají v celostátním kole soutěžních simulací, které je plánováno na podzim příštího roku.

Vzdělávací projekt „Staň se na den tvůrcem evropské politiky“ pořádá Zastoupení Evropské komise v ČR a Úřad vlády České republiky ve spolupráci s informačními středisky Europe Direct a sítí Eurocenter. Organizačně jej zaštiťuje Asociace promezinárodní otázky (AMO).

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky