Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Ve dnech 3. až 5. prosince 2014 AMO organizačně zajistila studijní cestu do Bruselu pro šest nejúspěšnějších týmů, vítězů regionálních kol vzdělávacího projektu Staň se na den tvůrcem evropské politiky! pro studenty středních škol. 

Vzdělávací projekt pořádá v roce 2014 Zastoupení Evropské komise v ČR a Úřad vlády ČR ve spolupráci s informačními středisky Europe Direct a sítí Eurocenter.

Účastníci z celé České republiky, od Havířova po Most, získali jedinečnou možnost se osobně setkat s aktéry současné evropské politiky, a to hned na několika úrovních.

Zaměstnanci Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii představili náročné vyjednávací soukolí v orgánech Rady Evropské unie i současný stav sjednávání smlouvy o TTIP. Zajistili také prohlídku po historickém centru města, kde se účastníci zájezdu například dozvěděli, odkud se v češtině vzala brusle, kdo byl rytíř, ve kterém cechovním domě psal svá díla Karl Marx či který belgický král se těší největší úctě.

Evropském parlamentu studenty k diskusnímu stolu přivítali europoslanci Martina Dlabajová a Tomáš Zdechovský, rovněž se setkali se zástupci české delegace při Výboru regionů. Shlédli hlasování pléna tohoto poradního sboru nad předloženými návrhy dokumentů a pozměňovacími návrhy i interpelace komisařky pro regionální rozvoj Coriny Cretu.

Příjemné setkání a debata je čekaly také v prostorách druhé z poradních institucí Evropské unie, Evropského hospodářského a sociálního výboru, kde se o úkolech tohoto výboru blíže dozvěděli od Romana Hakena, člena národní delegace ve skupině III (neziskový sektor).

Studenti navštívili také sídlo Evropské komise či Europarlamentarium. Diskutovali také se stážistou Evropské komise na DG Connect, který jim přiblížil obsah práce ve vrcholných orgánech EU a obecné možnosti získání stáže v evropských institucích.

Poslední den přinesl zajímavé setkání s představiteli společnosti FTI Consulting, kteří osvětlili roli a náplň každodenní práce bruselského konzultanta. Jak studenti zjistili, věru se nejedná o nošení kufříků s penězi!

Milým zastavením byla i návštěva Pražského domu sídlícího v zrekonstruované secesní vile z počátku 20. století. Studenti pak závěrečný oběd strávili stylově u nejznámějšího a nejstaršího stánku s hranolky, jichž je Belgie vlastí.

Studijní cesta byla bezesporu velmi inspirující, zábavnou i poučnou příležitostí, jak blíže poznat osobnosti, procesy i atmosféru spoluutvářející Evropskou unii.

DATUM A ČAS

03.12.2014 – 05.12.2014

POŘADATEL
AMO
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: