Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO spouští nový projekt o digitální ekonomice v zemích V4

AMO AMO / Ed. 25. 4. 2018
AMO spouští nový projekt o digitální ekonomice v zemích V4
foto AMO

Hospodářská konvergence v porovnání k průměru EU (HDP na obyvatele a přidanou hodnotu) je dlouhodobou snahou zemí V4, jejíž naplnění ale bude trvat ještě několik desítek let. Během tohoto období bude ovšem hospodářské a společenské prostředí silně ovlivněno novými technologiemi, včetně automatizace, umělé inteligence a strojního učení, průmyslu 4.0 a mnoha nových způsobů využití internetu v každodenním životě a pro ekonomické transakce. Strategie, které v dnešní době přinášejí růst, nemusí být užitečné v blízké budoucnosti. V takovémto rychle se měnícím světě je proto nutné přijmout strategie vhodné nejen pro současnou situaci, ale i pro budoucnost. Je zapotřebí nové digitální řešení pro náš region.

Hlavním cílem našeho projektu je otevřít širokou odbornou diskusi o tom, jaké jsou nejlepší cesty pro země V4 v kontextu probíhající digitální revoluce. Za tímto účelem budeme publikovat sebraná data a informace od klíčových stakeholderů v regionu V4 v rámci digitální agendy a navrhneme politická doporučení odrážející regionální specifika, čímž zahájíme debatu již během rozhovorů.

Projekt zahrnuje zahajovací konferenci v Praze, několik expertních kulatých stolů ve visegrádských městech a publikaci a prezentaci závěrečného paperu.

Projekt Digital New Deal byl laskavě podpořen Mezinárodním visegrádským fondem a Friedrich Naumann Foundation for Freedom a je realizován ve spolupráci s Free Market Foundation (Maďarsko), Industrial Foundation (Polsko) a F. A. Hayek Foundation (Slovensko).

Volně navazuje na projekt AMO Smooth Functioning of the Internal Market between V4 Countries, který byl podpořen Mezinárodním visegrádským fondem a Friedrich Naumann Foundation for Freedom v letech 2014-2016.

Tagy
Tagy
Evropa 3258
Maďarsko 192
Německo 464
Polsko 769
Slovensko 201
Visegrádská skupina 488
Česká republika 2576
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: