Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Často kladené otázky (FAQ) – Simulace americké prezidentské debaty

AMO AMO / Ed. 1. 9. 2016

V tomto článku naleznete základní informace týkající se středoškolských simulací amerických prezidentských debat v roce 2016. Pokud byste nenašli odpověď na Vaši otázku, kontaktujte nás, prosím, na info@amo.cz.

 • Kdo se může zúčastnit?

Simulace jsou určeny pro studenty středních škol z celé České republiky. Ti se mohou přihlásit buď samostatně, nebo v týmu dvou nebo tří účastníků. S ohledem na to, že debata bude probíhat pouze v angličtině, účastníci by měli mít dobrou znalost tohoto jazyka.

 • Jak se můžu přihlásit?

Vyplněním tohoto krátkého formuláře. Kromě zadání osobních a kontaktních údajů odpovězte na otázku: Pokud byste mohl/a v listopadu v amerických prezidentských volbách volit, komu byste hodil/a svůj hlas a proč? (v angličtině v délce maximálně 1 normostrany – 1 800 znaků včetně mezer). Pokud se simulace účastníte ve vícečlenném týmu, přihlásit se musí všichni účastníci. Přihlašovací formulář vyplňte do 10. října 2016.

 • Jak zjistím, že jsem byl vybrán?

Kandidáti budou informováni emailem do 15. října 2016.

 • Kde a kdy budou debaty probíhat?

Dvě debaty se uskuteční  24. října 2016 17:30-19:30 v brněnské Knihovně Jiřího Mahena (Kobližná 4, Brno) a 7. listopadu 2016 18:00-20:00 v pražském Centru současného umění DOX (Poupětova 1, Praha 7). Každý účastník simulace se zúčastní pouze jedné simulace.

 • Je účast na simulaci zpoplatněná?

Ne. Naopak veškeré náklady na cestu do Prahy/Brna hradí vybraným účastníkům z jiných měst AMO.

 • Mohu si vybrat, kterou stranu budu reprezentovat?

Ne, účastníkům bude strana, kterou budou reprezentovat, přidělena losem 5 dní před simulací a následně oznámena prostřednictvím emailu. Debatující nemusí zastávat názory konkrétních kandidátů (tedy Hillary Clintonové a Donalda Trumpa), jejich úkolem je debatovat v rámci názorového spektra dané strany.

 • Jak bude debata probíhat?

Debata bude veřejná s účastí veřejnosti. Bude rozdělena do 3 bloků:

1) zahraniční politika a národní bezpečnost – ISIL, Rusko a Ukrajina, NATO, Severní Korea, terorismus

2) ekonomika – zdanění, stav ekonomiky, snižování veřejného dluhu, role FEDu, regulace bank, ekonomický růst

3) domácí a sociální otázky – tzv. geneder gap, reforma zdravotnictví a školství, oddělení církve a státu, financování kampaní, potraty, svatby párů stejného pohlaví, držení zbraní, legalizace marihuany

Každý blok bude trvat 20 minut. Střetnou se v něm dva týmy zastupující demokraty a dva týmy zastupující republikány. Každé simulace se tedy zúčastní dohromady čtyři týmy. Každý tým je v každém bloku reprezentován jedním členem.

Součástí debaty bude také diskuze s členy odborné poroty týkající se předvolebních kampaní i konkrétně nadcházejících amerických prezidentských voleb. Účast na debatě potvrdila například specialistka na politický a volební marketing Anna Matušková, která mimo jiné v roce a později pracovala jako hlavní stratég v prezidentské kampani Karla Schwarzenberga, či Miloš Gregor, který se zabývá politickým marketingem, brandingem v politice či propagandou.

 • V čem se liší, pokud se přihlásím jako jednotlivec, či v týmu?

Pokud se debaty účastníte jako jednotlivec, budete debatovat v každém bloku. Pokud jste součástí týmu, tak ten si sám určí, kdo ho bude v daném bloku reprezentovat.

 • Jak se můžu na simulaci připravit?

Jako inspirace a podkladové materiály Vám mohou sloužit články a publikace, které AMO k tématu amerických voleb vydala. Pokud byste s námi chtěli předem konzultovat postoje své strany, můžete se obrátit na Jana Pivodu (jan.pivoda@amo.cz).

 • Jak bude vybrán vítěz simulace?

O vítězi bude hlasovat tříčlenná odborná porota složená z expertů z řad akademiků, diplomacie, neziskové sféry, byznysu či médií. Vybírat budou jak na základě prokázaných znalostí americké politiky a postojů jednotlivých politických stran, tak i argumentačních a rétorických schopností. Každý člen bude mít jeden hlas. O výsledku budou hlasovat také diváci v publiku, kteří budou mít dohromady dva hlasy. Tým s největším počtem hlasů zvítězí.

KE STAŽENÍ

Tagy
Tagy
USA 999
volby 1320
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
 • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: