Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

AMO se bude věnovat česko-ruským vztahům

AMO AMO / Ed. 27. 6. 2017
AMO se bude věnovat česko-ruským vztahům

AMO s podporou Nadace Open Society Fund Praha spouští projekt, který se bude věnovat česko-ruským vztahům.

České politické strany se staví k budoucnosti česko-ruských vztahů (záměrně) indiferentně a téma v programech zamlčují. Již dnes značně nevyhraněná veřejnost je tak ještě více dezorientována. Budoucnost česko-ruských vztahů přitom bude do značné míry narýsována výsledkem parlamentních voleb a rozhodnutími v příštích měsících, kdy má být vypracována revize strategie ČR vůči Moskvě a prezident Miloš Zeman má při listopadové návštěvě Ruska uzavřít nové dohody o spolupráci.

AMO se proto rozhodlo spustit nový projekt, kterým chce vstoupit do odborné debaty ohledně nové strategie České republiky vůči Rusku a ovlivnit její výslednou podobu.

Projekt byl zahájen odborným kulatým stolem, na jehož základě vznikne policy paper, který představí naši vizi toho, jaké by vztahy s Ruskem měly být. AMO bude aktivně zjišťovat pozici politických stran k Rusku a díky webovým gamifikacím nabídne voličům možnost porovnat své preference s nabídkou politických stran v říjnových volbách.

Tagy
Tagy
Rusko 1140
Česká republika 2543
česká zahraniční politika 1097
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: