Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít
Využití metody ústní historie ve výuce moderních dějin na středních školách

Na jaře 2016 pokračuje série seminářů pro ukrajinské učitele v oblastních centrech věnovaná problematice využití metody ústní historie ve školní výuce.

Ukrajinský historik a přednášející Poltavské pedagogické univerzity Jurij Vološyn společně s ředitelkou Asociace ústní historie z Charkovské univerzity Gelinadou Griščenkovou realizovali již 8 z plánovaných 12 seminářů pro učitele a budoucí učitele historie ve Vinnyci, Žitomiru, Kirovogradě a Čerkasech. O semináře je mezi učiteli i studenty velký zájem, neboť v odlehlejších regionech není příliš možností jak zvyšovat svou kvalifikaci a získávat nové poznatky od erudovaných expertů. Na počátku května jsou plánovány ještě semináře ve Volyni a Rovně.

Na semináře naváže vyhlášení soutěže o nejzajímavější projekty v oblasti ústní historie, které učitelé povedou svým žákům a budou zaměřeny na různá témata z období 80. a počátku 90. let 20. století, která se již dnešním žákům zdají být pravěkem, nicméně je důležité chápat události tohoto období v širších souvislostech. Učitelé tedy budou mít možnost vyzkoušet si získané metody ve výuce a rozvíjet je společně se svými studenty. Podobně jako v roce 2015 budou mít realizátoři oceněných projektů možnost zúčastnit se studijního pobytu v ČR, kde své znalosti v oblasti ústní historie ještě prohloubit.

DATUM A ČAS

únor – květen 2016

MÍSTO

Čerkasy, Žitomir, Vinnica, Kirovohrad, Rovno, Lutsk; Ukrajina

LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky