Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

V Evropě už je jen jedna jistota. Kancléřka Merkelová směřuje ke čtvrtému volebnímu vítězství

AMO AMO / Ed. 7. 7. 2017

Angela Merkelová směřuje už ke svému čtvrtému volebnímu vítězství. Pokud uspěje, zařadí se po bok Konrada Adenauera a Helmuta Kohla, nejdéle vládnoucích německých poválečných kancléřů.

Za její vlády Německo například zavedlo minimální mzdu nebo snížilo věk pro odchod do důchodu u některých vybraných profesí. V německých médiích se tak můžeme běžně dočíst, že Merkelová je vlastně nejúspěšnější sociálnědemokratickou kancléřkou v historii. Tento bonmot shrnuje její politický posun.

Své o tom ví novinář Hugo Müller-Vogg, který v roce 2005 vydal knihu rozhovorů s Merkelovou. „Když si tu knihu přečtete dnes, Merkelovou skoro nepoznáte,“ tvrdil Müller-Vogg koncem dubna v Praze na setkání s několika českými novináři. Merkelová v roce 2005 vedla CDU do voleb vůbec poprvé a měla na německé poměry velmi liberální ekonomický program, ve kterém počítala například se zavedením rovné daně. Voliči se ale lekli a CDU, která v průzkumech drtivě vedla, nakonec volby vyhrála jen s minimálním náskokem.

Původní vydání: V Evropě už je jen jedna jistota. Kancléřka Merkelová směřuje ke čtvrtému volebnímu vítězství

Přejít
Tagy
Tagy
Německo 459
volby 1316
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky