Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Kinkel: Česko-německá deklarace pomohla od napětí mezi státy

AMO AMO / Ed. 12. 6. 2017
Kinkel: Česko-německá deklarace pomohla od napětí mezi státy

Týden zveřejňuje některá vyjádření bývalého německého ministra zahraničí Klause Kinkela, který se setkal s českými novináři na uzavřeném obědě, který pořádala AMO společně s Friedrich Naumann Foundation.

Setkání se konalo při příležitsoti 20. výročí podpisu Česko-německé deklarace. Přijetí deklarace podle Kinkela nebylo samozřejmé. „Tenkrát bylo ještě ve vztazích citelné napětí. Jednání bylo velmi složité a jsem vděčný za to, že se to podařilo,“ řekl. Nejproblematičtější bylo jednání o tom, jak se postavit k nacistickým zločinům vůči Čechům a k vysídlení německy mluvícího obyvatelstva z Československa.

„Před deklarací už vznikly jiné dokumenty, žádný z nich ale nedokázal zajistit, aby stín minulosti z česko-německých vztahů zmizel,“ řekl Kinkel. Připomněl, že před 20 lety se jakákoli debata mezi Čechy a Němci neobešla bez připomínání nacistických zločinů nebo odsunu sudetských Němců. „Pro moje vnoučata je to dnes zcela nepředstavitelné,“ řekl.

Původní vydání: Kinkel: Česko-německá deklarace pomohla od napětí mezi státy

Přejít
Tagy
Tagy
Německo 459
Česká republika 2435
česká zahraniční politika 1042
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky