Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Ve dnech 16. až 17. listopadu 2015 se uskutečnily dva semináře na téma školského managementu a vzdělávání ředitelů škol na půdě Perejaslav-Chmelnické státní pedagogické univerzity Grigorije Skovorody (PHDPU) v Kyjevské oblasti.

Na semináři vystoupil ředitel Centra školského managementu Pedagogické fakulty Karlovy Univerzity Václav Trojan a praktickými poznatky jej doplnil jeho kolega a ředitel ZŠ ve Vratislavově ulici Jiří Trunda. Studenty školského managementu seznámili s reáliemi českého školství, systémem vzdělávání ředitelů a výzvami budoucího vývoje na které musí vzdělávání reagovat. Na seminář navázal kulatý stůl s pedagogy univerzity, kde se detailně diskutovaly náplně jednotlivých vzdělávacích programů a přístupy ke vzdělávání ředitelů.

Následující den byl realizován seminář a kulatý stůl pro ředitele škol Kyjevské oblasti. Po prezentaci českého systému se hovořilo zejména o otázkách univerzality systému řízení různých typů škol a specifik při vzdělávání ředitelů, zda má být ředitel spíše skvělý učitel nebo manažer.

MÍSTO

Perejeslav-Chmelnickij
Kyjevská oblast
Ukrajina

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Perejaslav-Chmelnická státní pedagogická univerzita Grigorije Skovorody (PHDPU), Odbor školství Kyjevské oblasti, Česká rozvojová agentura
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: