Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Závěrečnou konferencí skončil XXIII. ročník Pražského studentského summitu

AMO AMO / Ed. 27. 8. 2018
Závěrečnou konferencí skončil XXIII. ročník Pražského studentského summitu

V pátek 9. března 2018 byla zahájena Závěrečná konference XXIII. ročníku Pražského studentského summitu. Následovala třídenní diplomatická simulace v Kongresovém centru Praha, kde se účastníci projektu vžili do rolí diplomatů a pokusili se přijmout dokumenty k různým tématům.

První fotografie ze slavnostního zahájení

Stáhnout

Konference byla odstartována v Hotelu Ambassador – Zlatá Husa na Václavském náměstí před zraky více než 400 hostů. Ke studentům promluvilo mnoho zajímavých řečníků. Mezi nimi byl například občanský aktivita a prezidentský kandidát Marek Hilšer, americký velvyslanec Stephen B. King nebo ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek. Mezi další hosty, kteří přednesli studentům své motivační projevy, patřila například moderátorka DVTV Daniela Drtinová, která pohovořila o důležitosti médií ve svobodné společnosti, nebo filozof Václav Bělohradský.

Rozhovor s hlavní koordinátorkou Evou Prudilovou v ČT24

Stáhnout

Po slavnostním zahájení se účastníci přesunuli do Rezidence primátora hlavního města Prahy, kde se v reprezentativních prostorách s ostatními studenty mohli pobavit o jejich prioritách pro nadcházející jednání. V sobotu 10. března již vypukla třídenní diplomatická jednání v prostorách Kongresového centra Praha, kde se studenti v rámci jednotlivých modelů a orgánů věnovali náročným jednáním o různých tématech.

Závěrečná konference v médiích

Stáhnout

Mezi témata letošní konference patřila například bezpečnostní situace v Sýrii, práva LGBTIQ, trest smrti nebo kybernetická kriminalita. Účastníci projektu během simulace měli co nejvěrněji zastávat pozice jimi zastupovaných států a konsensuálně dojít k přijetí dokumentu, který vyjadřuje stanovisko daného orgánu nebo modelu k projednávané věci.

Tagy
Tagy
23. ročník Pražského studentského summitu 100
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: