Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Začíná XXII. ročník Pražského studentského summitu!

AMO AMO / Ed. 3. 9. 2016
Začíná XXII. ročník Pražského studentského summitu!

Přijímací řízení do největšího vzdělávacího projektu svého druhu ve střední Evropě začíná již 1. září. Dvacátý druhý ročník celoročního programu zaměřeného na globální témata a aktuální problémy bude začínat v listopadu 2016. Šanci uspět a udělat krok ke své budoucnosti mají všichni studenti střední nebo vysoké školy v České republice. Termín uzavření přijímacího řízení do Modelu OSN je stanoven na 30. září, do Modelů NATO a EU pak 14. října.

Prestižní vzdělávací projekt pořádaný českou nevládní Asociací pro mezinárodní otázky (AMO) nabírá nové účastníky z řad studentů středních a vysokých škol do pátku 30. září, respektive do pátku 14. října . Přijetí uchazečů do všech tří modelů probíhá na základě vyhodnocení přijímacích esejí na zadané téma.

STÁHNĚTE SI ZÁKLADNÍ INFORMACE O PROJEKTU

Stáhnout

Účastníci během celoročního vzdělávacího programu projdou pěti přípravnými setkáními, která jim rozšíří obzory a připraví na Závěrečnou konferenci, která proběhne na jaře 2017. Zde účastníci zúročí nabyté vědomosti a dovednosti v rolích diplomatů a velvyslanců. Zkušenosti, které si odnesou, jim však zůstanou po celý život.

PODÍVEJTE SE NA NULTÉ ČÍSLO NOVIN CHRONICLE

Stáhnout

Projektu se každoročně účastní více než 320 studentů z celé České republiky, hlavní vzdělávací metodou je simulace jednání mezinárodních organizací – OSN, NATO a pro vysokoškoláky Evropské unie. Projekt podněcuje zájem studentů o aktuální problémy, které hýbou jak vnitrostátním, tak mezinárodním děním, a o aktivní účast při jejich řešení. Rovněž rozšiřuje vědomosti mládeže o politice, mezinárodních vztazích, diplomacii nebo ekonomii, lidských právech, kultuře či životním prostředí.

O důležitosti mimoškolního vzdělávání v dnešní době se můžete dočíst v rozhovoru s ministryní školství Kateřinou Valachovou v nultém vydání projektových novin Chronicle, případně v informačním magazínu společnosti SCIO, ve kterém jsem o neformálním vzdělávání hovořila osobně. Nebojte se a vykročte ze své komfortní zóny, úsilí se Vám mnohonásobně vrátí.

Eva Prudilová

Smyslem projektu je podpora účastníků v samostatném a zodpovědném přístupu k dalšímu studiu, aktivnímu zapojení se do společnosti a zároveň rozvoj jejich osobnosti a charakteru. Naučit mladé lidi toleranci, vzájemnému pochopení a kritickému myšlení, že svět není černobílý, je v dnešní době stále důležitější. Cílem projektu je odborně připravený, občansky aktivní, sebevědomý a současně skromný a naslouchající mladý člověk se zájmem o svět kolem sebe, schopný samostatně uvažovat, veřejně vystupovat, věcně argumentovat a rychle reagovat. Jsem přesvědčena, že takový mladý člověk je i výborným studentem.

 

REGISTRACE DO XXII. ROČNÍKU

Stáhnout
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: