Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Začalo přihlašování na XXIV. ročník Pražského studentského summitu

AMO AMO / Ed. 6. 9. 2018

Pražský studentský summit spustil přihlašování pro studenty středních a vysokých škol z celé České republiky do nového XXIV. ročníku.

Vše k přihlašování na novém webu →

Stáhnout

Pražského studentského summitu se studenti mohou zúčastnit ve třech různých modelech: OSN, NATO a EU. Modely se liší složením účastníků i jednacími jazyky.

Pro studenty středních škol je určen Model NATO a Model OSN.

Do Modelu OSN se studenti hlásí po 3 až 5 členných delegacích a mají možnost zasedat v 7 simulovaných orgánech této organizace. Výjimku tvoří smíšené řízení do UNSC, kde je 5 stálých členů tvořeno delegáty z přijatých delegací a zbylých 10 nestálých členů je vybráno na základě individuálního přijímacího řízení. Jednání probíhají v češtině. Registrace probíhá od 1. do 28. září 2018, individuální přijímací řízení do UNSC pak probíhá pouze od 1. do 14. září 2018.

Do Modelu NATO se hlásí studenti jako jednotlivci. Jednacím jazykem angličtina. Jde tedy o větší výzvu a přiblížení se světu skutečných diplomatických jednání. Registrace probíhá od 1. září do 13. října 2018.

Studentům vysokých škol je určen Model EU. V rámci něj zastávají pozice ministrů členských zemí v simulované Radě Evropské unie. Jednání v tomto modelu probíhá v češtině. Registrace probíhá od 1. září do 13. října 2018.

Sledujte Summit na Instagramu →

Stáhnout
Tagy
Tagy
vzdělávání 384
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky