Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

XXIII. ročník Pražského studentského summitu: Změň svět!

AMO AMO / Ed. 18. 9. 2017
XXIII. ročník Pražského studentského summitu: Změň svět!

Přijímací řízení na Pražský studentský summit začíná již 1. září. Dvacátý třetí ročník vzdělávacího projektu zaměřeného na globální témata a aktuální problémy bude začínat v listopadu 2017. Šanci zúčastnit se projektu mají všichni studenti střední nebo vysoké školy v České republice.

Prestižní vzdělávací projekt pořádaný českou nevládní Asociací pro mezinárodní otázky (AMO) nabírá nové účastníky z řad studentů středních a vysokých škol v Modelu OSN do soboty 30. září, v případě Modelů NATO a EU do neděle 15. října. Přijetí uchazečů do všech tří modelů probíhá na základě vyhodnocení přijímacích esejí na zadané téma.

Stáhněte si základní informace o projektu

Stáhnout

Účastníci během celoročního vzdělávacího programu projdou pěti přípravnými setkáními (11. listopadu, 25. listopadu, 16. prosince, 27. ledna, 17. února) , která je budou soustavně připravovat na Závěrečnou konferenci, která proběhne v první polovině března 2018. Tady studenti zúročí nabyté vědomosti a dovednosti v rolích diplomatů a velvyslanců. Zkušenosti, které si odnesou, jim však zůstanou po celý život.

Podívejte se na nulté číslo novin Chronicle

Stáhnout

Projektu se každoročně účastní více než 320 studentů z celé České republiky, hlavní vzdělávací metodou je simulace jednání mezinárodních organizací – OSN, NATO a pro vysokoškoláky Evropské unie. Projekt podněcuje zájem studentů o aktuální problémy, které hýbou jak vnitrostátním, tak mezinárodním děním, a o aktivní účast při jejich řešení. Rovněž rozšiřuje vědomosti mládeže o politice, mezinárodních vztazích, diplomacii nebo ekonomii, lidských právech, kultuře či životním prostředí.


vaclav-havelVáclav Havel, první prezident samostatné České republiky

„Velice oceňuji tuto iniciativu (…) Považuji to za velice dobré a důležité především proto, že jako velmi mladí lidé (…) od začátku žijete s pocitem, že nejste pouze občany této republiky, ale obyvateli této planety, která je, jak víme, veskrze propojená a stále propojenější a osud každého z nás, tak či onak, přímo či nepřímo ovlivňuje osud všech ostatních.“

Smyslem projektu je podpora účastníků v rozvoji a samostatném a zodpovědném přístupu k dalšímu studiu. Cílem projektu je odborně připravený, občansky aktivní, sebevědomý a současně skromný a naslouchající mladý člověk se zájmem o svět kolem sebe, schopný samostatně uvažovat, veřejně vystupovat, věcně argumentovat a rychle reagovat. Takový mladý člověk je i výborným studentem a zároveň cílem pedagogů.

Často kladené otázky (FAQ)

Stáhnout
Tagy
Tagy
23. ročník Pražského studentského summitu 7
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz