Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

XXIII. ročník Pražského studentského summitu: Změň svět!

AMO AMO / Ed. 4. 11. 2017
XXIII. ročník Pražského studentského summitu: Změň svět!

Přijímací řízení na Pražský studentský summit začíná již 1. září. Dvacátý třetí ročník vzdělávacího projektu zaměřeného na globální témata a aktuální problémy bude začínat v listopadu 2017. Šanci zúčastnit se projektu mají všichni studenti střední nebo vysoké školy v České republice.

Prestižní vzdělávací projekt pořádaný českou nevládní Asociací pro mezinárodní otázky (AMO) nabírá nové účastníky z řad studentů středních a vysokých škol v Modelu OSN do soboty 30. září, v případě Modelů NATO a EU do neděle 15. října. Přijetí uchazečů do všech tří modelů probíhá na základě vyhodnocení přijímacích esejí na zadané téma.

Stáhněte si základní informace o projektu

Stáhnout

Účastníci během celoročního vzdělávacího programu projdou pěti přípravnými setkáními (11. listopadu, 25. listopadu, 16. prosince, 27. ledna, 17. února) , která je budou soustavně připravovat na Závěrečnou konferenci, která proběhne v první polovině března 2018. Tady studenti zúročí nabyté vědomosti a dovednosti v rolích diplomatů a velvyslanců. Zkušenosti, které si odnesou, jim však zůstanou po celý život.

Podívejte se na nulté číslo novin Chronicle

Stáhnout

Projektu se každoročně účastní více než 320 studentů z celé České republiky, hlavní vzdělávací metodou je simulace jednání mezinárodních organizací – OSN, NATO a pro vysokoškoláky Evropské unie. Projekt podněcuje zájem studentů o aktuální problémy, které hýbou jak vnitrostátním, tak mezinárodním děním, a o aktivní účast při jejich řešení. Rovněž rozšiřuje vědomosti mládeže o politice, mezinárodních vztazích, diplomacii nebo ekonomii, lidských právech, kultuře či životním prostředí.


vaclav-havelVáclav Havel, první prezident samostatné České republiky

„Velice oceňuji tuto iniciativu (…) Považuji to za velice dobré a důležité především proto, že jako velmi mladí lidé (…) od začátku žijete s pocitem, že nejste pouze občany této republiky, ale obyvateli této planety, která je, jak víme, veskrze propojená a stále propojenější a osud každého z nás, tak či onak, přímo či nepřímo ovlivňuje osud všech ostatních.“

Smyslem projektu je podpora účastníků v rozvoji a samostatném a zodpovědném přístupu k dalšímu studiu. Cílem projektu je odborně připravený, občansky aktivní, sebevědomý a současně skromný a naslouchající mladý člověk se zájmem o svět kolem sebe, schopný samostatně uvažovat, veřejně vystupovat, věcně argumentovat a rychle reagovat. Takový mladý člověk je i výborným studentem a zároveň cílem pedagogů.

Často kladené otázky (FAQ)

Stáhnout
Tagy
Tagy
23. ročník Pražského studentského summitu 100
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky