Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Účastníci Pražského studentského summitu navštívili Rezidenci primátora hlavního města Prahy

AMO AMO / Ed. 14. 3. 2018
Účastníci Pražského studentského summitu navštívili Rezidenci primátora hlavního města Prahy

Účastníci Pražského studentského summitu v pátek 9. března navštívili Rezidenci primátora hlavního města Prahy. Sešli se tu na Diplomatické recepci, kde mohli neformálně připravit víkendové jednání. Ke studentům promluvil textař Michal Horáček a bývalý velvyslanec České republiky v OSN Martin Palouš.

Recepce navázala na celodenní program slavnostního zahájení závěrečné konference. Běžně nepřístupná Rezidence primátora hlavního města Prahy poskytla delegátům jedinečnou příležitost domluvit strategii na následuící třídenní jednání. O tom, jak důležitá jsou právě neformální jednání pohovořil Martin Palouš, který má bohaté zkušenosti z diplomacie. Nejdříve však vystoupil Michal Horáček s inspirativním projevem o vzdělávání.

Po úvodním slovu našich hostů a organizátorů následoval prostor pro diplomatická kuolární jednání. V mnoha saloncích, které se v rezidenci nacházejí, se utvořily skupinky delegátů a bylo vidět, že opravdu každý chtěl pro svůj stát vyjednat tu nejlepší pozici.

„Jsem si jistá, že jednou budu naše účastníky vídat na podobných akcích, ale místo role fiktivních velvyslanců budou v pozici hostitelů nebo řečníků a já na ně budu náležitě hrdá,“ říká hlavní koordinátorka projektu Eva Prudilová.

Rádi bychom na tomto místě poděkovali hl. městu Praze za vstřícnost a přijetí účastníků našeho projektu.

Tagy
Tagy
23. ročník Pražského studentského summitu 100
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky