Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

TZ – Ochránci demokracie budete vy, řekl americký velvyslanec studentům

AMO AMO / Ed. 14. 3. 2018
TZ - Ochránci demokracie budete vy, řekl americký velvyslanec studentům

Praha, 9. března – Přes 300 studentů se dnes sešlo v pražském hotelu Ambassador, aby společně zahájili závěrečnou konferenci Pražského studentského summitu. Mezi řečníky na zahájení mezi dalšími vystoupili prezidentský kandidát Marek Hilšer, ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek nebo velvyslanec Spojených států amerických v ČR Stephen B. King.

Řečníci často zmiňovali roli mladých v demokratickém systému. „Mám osobní naději, že právě vy budete ochránci demokracie ve vaší zemi. Budete odpovědni za udržení hodnot, které společně sdílíme.“ Řekl americký velvyslanec King a také upozornil, že „demokracie nepřichází sama od sebe“. Další řečníci ve svých projevech řešili témata jako role medií ve společnosti nebo budoucnost vědy v 21. století.

Na slavnostním zahájeni vystoupil i prezidentský kandidát Marek Hilšer. Ten ve svém projevu apeloval na účastníky. “Nepřestávejte věřit tomu, co je napsáno na naší prezidentské standartě, i když to současnému prezidentovi nikdy nedošlo. Pravda vítězí!”. Od Šimona Pánka zazněla i kritika povrchnosti a lenivosti: „Jakto, že třeba polovina z vás netráví alespoň hodinu týdně vyvracením dezinformací na internetu? Gandalfa ani Blanické rytíře nemáme, síla Mordoru se rozšiřuje. Zbývá nám jen ta drobná práce!“

Kromě již zmíněných řečníků vystoupili i další osobnosti – bývalý náčelník Generálního štábu AČR Jiří Šedivý, filozof Václav Bělohradský, redaktorka DVTV Daniela Drtinová, prorektorka Univerzity Karlovy Radka Wildová či předsedkyně Akademie věd České republiky Eva Zažímalová.

Studenti se během Pražského studentského summitu vžijí do role diplomatů zastupujících zájmy různých států v OSN, NATO i EU. Po slavnostním zahájení čekají mladé diplomaty v Kongresovém centru Praha na Vyšehradě tři dny jednání například o boji s terorismem, kybernetické kriminalitě či doping ve sportu

Pražský studentský summit je jedním z největších vzdělávacích projektů svého druhu v Evropě. Účastní se jej více než 300 studentů, a to zejména ze středních, ale také vysokých škol z celé republiky. Pod odbornou patronací Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) se vzdělávají o aktuálních globálních a evropských problémech a fungování mezinárodního společenství. Rozvíjejí své kritické myšlení, mediální gramotnost a další dovednosti nezbytné pro občanský život ve 21. století.

KE STAŽENÍ

Tagy
Tagy
23. ročník Pražského studentského summitu 100
tisková zpráva 18
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: