Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Třetí přípravné setkání bude zaostřeno na informační válku

AMO AMO / Ed. 11. 2. 2016
Třetí přípravné setkání bude zaostřeno na informační válku

Přípravná fáze XXI. ročníku Pražského studentského summitu přechází do své druhé poloviny. Na tři stovky delegátů se již potřetí setkají na půdě Vysoké školy ekonomické, aby spolu diskutovali o aktuálních mezinárodních i domácích problémech. V dopolední části se účastníci mohou těšit na panelovou debatu na téma „Informační válka“. Panelisty budou Jiří Schneider z Aspen Institute, Josef Šlerka z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, Tomáš Maďar z Asociace pro mezinárodní otázky a spisovatel a novinář David Vaughan. Debatu moderuje dramatur a scénárista David Smoljak. V diskuzi se jistě dotknou otázek propagandy v médiích i vlivu nových technologií na vedení tzv. informační války.

Se svými dotazy, poznámkami a podněty vystoupí i delegáti, které následně čekají také první plenární projevy, kde před svými kolegy vystoupí s dvouminutovými projevy reflektujícími právě problematiku informační války z pohledu státu, jež reprezentují. V odpolední části programu je pak čekají přednášky, interaktivní hry, diskuze s hosty a cvičná diplomatická jednání z celé řady oblasti – tvorba energetické unie, současná situace v Libyi, svoboda šíření informací či ochrana mořských ekosystémů. Program přípravného setkání doplňují doprovodné akce – exkurze v nakladatelství Economia, lidskoprávní biograf a diskusní kulatý stůl s europoslancem Jiřím Pospíšilem.

Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz