Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Tisková zpráva ke 3. přípravnému setkání

AMO AMO / Ed. 30. 3. 2016
Tisková zpráva ke 3. přípravnému setkání

Tisková zpráva: 7. ledna 2015, PRAHA – Na 300 studentů středních a vysokých škol z celé republiky zamíří o víkendu do Prahy, aby se zúčastnili Pražského studentského summitu, vzdělávacího projektu, v rámci nějž každoročně čelí palčivým otázkám dnešní doby.

Stane se tak v rámci třetího z celkem pěti přípravných setkání, které předchází třídenní závěrečné konferenci – během té probíhají simulace jednání organizací OSN, Severoatlantické aliance a Evropské unie, kde studenti v rolích vrcholných diplomatů hájí zájmy členských států.

Součástí Pražského studentského summitu jsou však i doprovodné semináře a panelové debaty. Ta bude tentokrát zaměřena na problematiku informační války a potažmo propagandy v médiích. V rámci debaty vystoupí Josef Šlerka, expert na sociální sítě z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy; Jiří Schneider z Aspen Institute, spisovatel a novinář David Vaughan a Tomáš Maďar z Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). Moderování se v tomto případě ujme dramaturg a scénárista David Smoljak.

„Každoročně se snažíme studentům přinést zajímavá témata i odborníky, kteří k nim mají opravdu co říct. Po otázce lidských práv v kontextu uprchlické krize a možnostech seberealizace jsme se rozhodli právě pro problematiku propagandy, která je v dnešních dnech často protěžovaným tématem,“ uvedl Jakub Janik, hlavní koordinátor celého projektu.

V rámci doprovodného programu bude tentokrát pro studenty připravena návštěva mediálního vydavatelství, promítání snímku s lidskoprávní tématikou či diskusní kulatý stůl s europoslancem Jiřím Pospíšilem.

Akce je největším vzdělávacím projektem Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), think-tanku, který v roce 1997 vznikl právě kolem účastníků Pražského studentského summitu. Dnes se zaměřuje na sledování, analýzu a komentování mezinárodního dění se zvláštním zaměřením na zahraniční politiku České republiky.

Kontakt:

Jan Kotara
Koordinátor pro vnější vztahy
Pražský studentský summit
e-mail: jan.kotara@amo.cz
tel.: 603 223 224
www.studentsummit.cz

KE STAŽENÍ

Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
tisková zpráva 18
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: