Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Sýrie není studentům lhostejná, ukázal workshop Pražského studentského summitu

AMO AMO / Ed. 28. 2. 2017
Sýrie není studentům lhostejná, ukázal workshop Pražského studentského summitu

28. února 2017 PRAHA Čeští středoškoláci opět dokázali, že patří mezi vnímavé aktivní občany, kterým není lhostejné, co se kolem nich děje. V rámci projektu Pražský studentský summit, který má mezi českými středoškoláky již 22 letou tradici, se věnovali soudobým konfliktům v Sýrii, na Balkáně či v Africe.

V sobotu 25. února se na Vysoké škole ekonomické v Praze konalo čtvrté přípravné setkání Pražského studentského summitu, projektu, jež dává mladým lidem možnost rozšiřovat si znalosti v oblasti mezinárodního dění, lidských práv, mezinárodní bezpečnosti či životního prostředí.

Studenti se věnovali především mezinárodní bezpečnosti. „V současném globálním světě je důležité rozumět jednotlivým konfliktům. Díky celosvětové propojenosti se nás může určitým způsobem dotknout každý z nich,“ říká hlavní koordinátorka Summitu Eva Prudilová.

Dopolední program byl věnován momentální situaci v Sýrii a jejímu odrazu v médiích. Řečníci na začátek debaty zdůraznili, že i přes trvající snahy o příměří a relativně nižší zájem médií syrská válka nadále zuří. Důležitým tématem byla role a budoucnost Asadova režimu. Robert Mikoláš z Českého rozhlasu varoval před informačním aspektem války a příliš zjednodušeným pohledem na jednotlivé aktéry. Hosté se shodli, že zřejmě nejpravděpodobnějším osudem Sýrie je buď vyšší autonomie jednotlivých částí země, nebo přímo dělení Sýrie na více států.

Hlavní vzdělávací metodou Pražského studentského summitu je simulace činnosti mezinárodních organizací. Studenti tak mají možnost vyzkoušet si roli ministrů v EU, velvyslanců v NATO a delegátů v OSN. Prostřednictvím diplomatické simulace tříbí své kritické myšlení, prohlubují rétorické a argumentační dovednosti a současně jsou motivováni k rozšiřování vědomostí.

Pražský studentský summit je pořádán více než 60 dobrovolníky z řad studentů vysokých škol a je jedním z projektů Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). AMO je nevládní nezisková organizace, která se roku 1997 zabývá výzkumem a vzděláváním v oblasti mezinárodní vztahů. Svou činností podporuje aktivní přístup k zahraniční politice, poskytuje nestrannou analýzu mezinárodního dění a otevírá prostor k fundované diskusi.

Galerie je k nalezení zde.

KE STAŽENÍ

Tagy
Tagy
22. ročník Pražského studentského summitu 141
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky