Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Studium v zahraničí s podporou nadace The Kellner Family Foundation

AMO AMO / Ed. 31. 3. 2017

Nadace The Kellner Family Foundation pomáhá studentům s výbornými akademickými výsledky zaplatit náklady spojené se studiem především na zahraničních univerzitách. Žádosti o finanční podporu z projektu Univerzity ve školním roce 2017/2018 je třeba odevzdat do středy 31. května 2017.

Projekt Univerzity je pro české studenty, kteří chtějí studovat na prestižních zahraničních a českých univerzitách převážně v programech Undergraduate Study. Žadatelé o příspěvek od Nadace musí dosahovat výborných studijních výsledků a zároveň prokázat, že složité sociální zázemí by pro ně mohlo být překážkou pro absolvování univerzitního studia.

O příspěvek z projektu Univerzity je potřeba požádat Nadaci The Kellner Family Foundation písemně.  Prvním krokem je odeslání vyplněného elektronického formuláře na webu nadace: http://www.kellnerfoundation.cz/univerzity/granty/formulare-k-vyplneni/pro-nove-zadatele. Druhým krokem je zaslání písemné žádosti o nadační příspěvek, včetně všech požadovaných příloh, na adresu nadace: Nadace The Kellner Family Foundation, Evropská 2690/17, P.O. BOX 177, 160 41 Praha 6.

K žádosti je třeba přidat odůvodnění výběru univerzity a její umístění v celosvětovém či evropském žebříčku, potvrzení o současném studiu střední či vysoké školy, kopii dokladů o jazykových zkouškách, doporučení člena pedagogického sboru nebo osoby podílející se na akademickém/uměleckém rozvoji (rozumí se jí například trenér, učitel hudby, patron, vedoucí uměleckého tělesa či vědeckého kroužku apod.), doklady o finanční situaci rodiny (potvrzení od zaměstnavatele o výši příjmů, daňová přiznání, doklad o pobíraných sociálních dávkách apod.) a vlastní esej na téma „Moje zájmy a plány do budoucna“ v anglickém i českém jazyce o rozsahu max. 1 000 slov. Důležitou součástí je také vlastní finanční rozvaha, kde student popíše, jak vysoký příspěvek potřebuje a co všechno dokáže hradit z vlastních nebo jiných zdrojů.

O udělení grantu rozhoduje správní rada nadace na základě výběru a doporučení odborné komise. Ve druhém kole výběru se členové komise každoročně setkávají s vybranými studenty při osobním rozhovoru. Nadace podporuje studenty rozličných oborů, jejichž výsledky odpovídají ambici studovat na vybrané univerzitě. Při výběru hodnotí také plány žadatele do budoucna a rovněž se zajímá o dobrovolnickou činnost žadatele, třeba práci pro charitativní organizace nebo jinou formu pomoci těm, kteří to potřebují.

Tagy
Tagy
22. ročník Pražského studentského summitu 141
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky