Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Studenti z Česka a Slovenska se sjeli do Prahy, aby zakončili svou celoroční práci na Pražském studentském summitu

AMO AMO / Ed. 18. 4. 2017
Studenti z Česka a Slovenska se sjeli do Prahy, aby zakončili svou celoroční práci na Pražském studentském summitu

V pondělí 10. dubna skončil XXII. ročník Pražského studentského summitu. Největšího vzdělávacího projetu svého druhu v České republice se zúčastnilo více než 300 středoškolských a vysokoškolských studentů, kteří se prostřednictvím simulace tří klíčových mezinárodních organizací vzdělávali o nejpalčivějších problémech současného světa.

V pátek 7. dubna proběhlo slavnostní zahájení závěrečné konference XXII. ročníku Pražského studentského summitu v Hotelu Ambassador – Zlatá husa na Václavském náměstí v Praze. Události se účastnily zajímavé osobnosti veřejného dění, které se svými projevy promluvily ke studentům. Ve svém úvodním projevu hlavní koordinátorka Eva Prudilová popsala důležitost existence vzdělávacích projektů a její zástupce Filip Jelínek pohovořil o historii celého projektu.

Prohlédněte si fotografie ze zahájení

Stáhnout

Panel hostů se svým projevem zahájil stávající ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, který zdůraznil důležitost občanského vzdělávání a akcentoval užitečnost projektů jakým je právě Pražský studentský summit. Mezi dalšími řečníky vystoupili například ministr obrany Martin Stropnický, šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery či předsedkyně nadace Krása pomoci Taťána Kuchařová. Ke studentům také prostřednictvím videa promluvil generální tajemník OSN António Guterres, který účastníkům zaslal svou zdravici.

Během slavnostního zahájení taktéž předneslo několik desítek středoškolských a vysokoškolských studentů své projevy, kterými představili svým kolegům cíle zahraniční politiky jimi zastupovaných států. Nejen, že velké množství studentů dostalo jedinečnou možnost hovořit před početným obecenstvem – na své projevy následně obdržel každý kvalitní zpětnou vazbu.

Po slavnostním zahájení následovaly tři dny intenzivního diplomatického jednání, které se odehrály v Kongresovém centru Praha. Studenti se zabývali například nedávnými teroristickými útoky v Londýně, Petrohradu a Stockholmu nebo diskutovali o severokorejském jaderném programu. Dalšími tématy byly nucené práce, zákaz interrupcí nebo zelená ekonomika. Cílem diplomatického jednání bylo přijmout životaschopný dokument, co nejvíce podobný dokumentu, který by mohl být přijat na půdě reálných mezinárodních organizací, což se studentům dařilo.

Prohlédněte si fotografie z jednání

Stáhnout

Studenti díky Pražskému studentskému summitu získali jedinečnou možnost poznat fungování mezinárodních organizací a zastávat role diplomatů na té nejvyšší úrovni. Během jednacích dní nejen že vypilovali své rétorické dovednosti, ale také dostali možnost prezentovat veškeré během ročníku nabyté znalosti.

Tagy
Tagy
22. ročník Pražského studentského summitu 141
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: