Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám! Hledá se PR & EVENT MANAŽER/KA

Studenti řešili na Pražském studentském summitu brexit, příště k nim promluví ministr zahraničí Zaorálek

AMO AMO / Ed. 22. 3. 2017
Studenti řešili na Pražském studentském summitu brexit, příště k nim promluví ministr zahraničí Zaorálek

Pražský studentský summit má za sebou své páté přípravné setkání. Jeho tématem byl brexit a budoucnost světové politiky po odchodu Spojeného království z Evropské unie.

O brexitu se studenty diskutovali mimo jiné Jan Walter, absolvent London School of Economics (LSE), který pracuje pro britskou vládu na Stálém zastoupení Spojeného království při OSN v Ženevě, či Aleš Chmelař, působící na Úřadu vlády České republiky. Oba se v minulosti ještě jako studenti zúčastnili Pražského studentského summitu.

„Myslím, že to je velice zajímavá akce a je důležité, aby se diskutovalo o mezinárodních otázkách, o tom, co se děje ve světe. Protože je klíčové pro naši budoucnost, aby se mladší generace dokázala ve světových událostech orientovat,” řekl o Pražském studentském summitu další řečník panelové diskuze Mats Braun z Metropolitní univerzity Praha.

Kromě brexitu však studenti řešili i celou řadu dalších témat: Islámský stát, jaderný a balistický program KLDR, environmentální migraci či cenzuru internetu. Formou takzvané diplomatické simulace si pak vyzkoušeli roli diplomatů různých zainteresovaných stran a pokusili se cestou vyjednávání dospět k obecně akceptovatelnému řešení nastíněných problémů.

Studenti se rovněž připravují na závěrečnou konferenci, která proběhne začátkem dubna. Na jejím zahájení k nim promluví ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, ministr obrany Martin Stropnický, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima či Magda Vašáryová, někdejší slovenská politička a diplomatka.

„Pražský studentský summit umožňuje studentům ještě na střední škole porozumět celé řadě aktuálních světových problémů, nahlížet na ně z různých úhlů pohledu a diskutovat o nich. Brexit je a dlouho bude zásadním tématem, a proto jej probíráme i se studenty,“ říká Filip Jelínek, zástupce hlavní koordinátorky Pražského studentského summitu.

Pražský studentský summit je jedním z největších vzdělávacích projektů ve střední Evropě. Účastní se jej více než 300 studentů, a to zejména ze středních, ale také z vysokých škol z celé republiky. Pod odbornou patronací Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) se vzdělávají o aktuálních globálních a evropských problémech a fungování mezinárodního společenství. Rozvíjejí své kritické myšlení, mediální gramotnost a další dovednosti nezbytné pro občanský život ve 21. století.

Kontakt:

Iva Gejdošová
Koordinátorka vnějších vztahů
Pražský studentský summit
Asociace pro mezinárodní otázky
Association for International Affairs
Žitná 608/27
CZ 110 00 Praha 1
mob. +420 721 953 288

KE STAŽENÍ

Tagy
Tagy
22. ročník Pražského studentského summitu 141
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky