Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

Proliferace zbraní hromadného ničení do rukou nestátních aktérů

Daniela Chvátalová Daniela Chvátalová / Ed. 14. 3. 2016

S rostoucí mírou užívání moderních technologií se rozšiřují formy, kterých může mezinárodní terorismus nabývat. Mezi nejnebezpečnější varianty patří právě hrozba zneužití jaderných či radiologických zbraní nestátními skupinami. Co bylo po dlouhou dobu pouze fikcí a abstraktním konceptem politologů či hollywoodských filmařů, současná aktivita například tzv. Islámského státu představuje stěží porovnatelné riziko zneužití jaderných zbraní teroristy.

I přesto, že mezinárodní právo řeší problematiku jaderného terorismu mnoha dohodami či smlouvami, je třeba zhodnotit právní úpravu optikou aktuálních nebezpečí v nestabilních oblastech.

Jak se DISEC postaví k nutnosti revize stávajících dohod, případně vytvoření nových smluv? Podaří se přesvědčit členské státy k větší spolupráci v rámci bezpečnostních strategií v boji proti terorismu? Je tak na delegátech, aby společnou prací vytvořili nejvhodnější taktiku obrany před jaderným a radiologickým terorismem a sladili své postoje v dané problematice.

BACKGROUND REPORT Ke stažení

Tagy
Tagy
Blízký Východ a severní Afrika 1274
Islámský stát 188
mezinárodní bezpečnost 1398
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: