Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Proběhl III. workshop zaměřený na klimatickou změnu

AMO AMO / Ed. 25. 1. 2018
Proběhl III. workshop zaměřený na klimatickou změnu

V sobotu 16. prosince na Vysoké škole ekonomické proběhl III. workshop Pražského studentského summitu. Účastníci tímto dorazili do poloviny přípravné fáze projektu a mohli zažít vánoční atmosféru, která byla patrná během celého dne.

„Když přemýšlíme o cestování v čase, bojíme se, aby sebemenší změna v minulosti radikálně neovlivnila budoucnost. Málokdo však přemýšlí o tom, aby svým, byť malým, jednáním ovlivnil budoucnost,“ zněla slova Daniely Chvátalové, která svým projevem zahájila dopolední část programu. Tématem tentokrát byla klimatická změna, které se nevěnuje dostatek pozornosti ve veřejném prostoru. Studenti se tedy mohli dozvědět něco více o tom, co klimatickou změnu způsobuje a jak se s ní vyrovnávat.

Následovaly plenární projevy patnácti odvážlivců, kteří předstoupili před více než 250 svých vrstevníků a přednesli priority jimi zastupovaných států v oblasti změny klimatu. Projevy byly velice kvalitní a účastníci na příštím přípravném setkání obdrží také zpětnou vazbu, aby mohli své dovednosti stále zlepšovat.

Poté následovala panelová diskuze, která se věnovala taktéž klimatické změně. Jejími hosty byly moderátorka Adéla Denková z Euractiv.cz, dále klimatolog Alexandra Ač z CzechGlobe při Akademii věd, Ivě Zvěřinová coby představitelka akademické sféry (Univerzita Karlova) a socioložka, která se věnuje vyrovnávání lidstva se společenskou změnu, a dále Taťána Míková, známá tvář České televize. Panel nejprve nastínil příčiny existence klimatické změny a následně se věnoval způsobům, jak se s klimatickou změnu vyrovnávat a zabránit jí. Hosté se shodli v tom, že je potřeba, aby se mladí lidé více zajímali o svět kolem sebe a přemýšleli o tom, jak se k životnímu prostředí chovají – nejsme na planete sami a musíme myslet i na budoucí generace!

Odpolední část v jednotlivých orgánech a modelech byla velice pestrá. Účastníci si mohli vyslechnout několik velice zajímavých přednášek – hostem UNSC byl Tomáš Maule, která se dlouhodobě věnuje Somálsku. V UNEA naopak delegáti mohli vyslechnout příspěvek Vladislava Smrže, náměstka MŽP, který se právě vrátil ze zasedání skutečné UNEA. V orgánech a modelech proběhly také vánoční besídky s ochutnávkami cukroví i tradičních pokrmů.

Nezbývá než konstatovat, že program se vydařil a my se těšíme na 4. workshop již v novém roce!

Tagy
Tagy
23. ročník Pražského studentského summitu 100
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky